Porsche si dalo v Miami postaviť byty v oblakoch, kde môžeš „zaspávať“ medzi svojimi autami

  • Automobilka sa rozhodla pre stavbu netypickej garáže, kde máš svoje auto takmer stále na očiach
  • Porsche Tower je kombináciou najmodernejších technológií a superluxusných bytov
  • Automobily vyvezie na jednotlivé poschodia špeciálny výťah, aký tu ešte nebol
porsche
Dezer Development
  • Automobilka sa rozhodla pre stavbu netypickej garáže, kde máš svoje auto takmer stále na očiach
  • Porsche Tower je kombináciou najmodernejších technológií a superluxusných bytov
  • Automobily vyvezie na jednotlivé poschodia špeciálny výťah, aký tu ešte nebol

Sen všetkých milovníkov štvorkolesových tátošov sa plní. Ich luxusné vozidlo ich bude môcť sprevádzať takmer do luxusného apartmánu. Predstav si, že aj s automobilom sa dovezieš priamo pod 196 metrov vysokú vežu, vojdeš do špeciálneho výťahu a vyvezieš sa na ktorékoľvek zo 60 poschodí budovy bez toho, aby ťa niekto videl. Jednoducho máš zaručené maximálne súkromie.

Výťah, z ktorého nemusíš vystupovať pri vyvážaní vozidla, je vôbec prvý na svete. Automobil tak zaparkuješ priamo pri svojom luxusnom apartmáne alebo o poschodie nižšie. Záleží len na tebe, akú možnosť si vyberieš. Veža stojí priamo na pláži Sunny Isles Beach v Miami, takže hotová idylka pre milovníkov kúpania sa.

Za meter štvorcový dáš ročný plat

Ak chceš vo veži bývať, vôbec nemusíš byť vlastníkom automobilu Porsche. Určite tu však nenájdeš klasické priemerné automobily. Toto je miesto pre elitu. Cena za jeden meter štvorcový plochy bytu sa tu pohybuje medzi 12 210 až 20 350 €! Ako bonus majú všetky byty balkóny doplnené o vonkajšiu kuchyňu.

V lete tak môžeš kuchtiť s priateľmi priamo na čerstvom vzduchu a kochať sa výhľadom. Okrem toho môžeš mať k dispozícii súkromný bazén, kúpele a kadernícky salón. Ako ako to všetko začalo? Porsche nenechalo nič ná náhodu a so svojím plánom sa zverilo firme Dezer Development, ktorá má skúsenosti so stavbami pre známe značky. Majú na svedomí šesť veží pre organizáciu Donalda Trumpa a v súčasnosti stavajú luxusné byty, ktoré sú vybavené značkovým nábytkom od luxusnej dizajnérskej firmy Armani/Casa.

V prípade Porsche sa museli zamyslieť trošku inak a položili si otázku, na ktorú bolo ťažko nájsť správnu odpoveď: „Čo má spoločné dizajn Porsche s nehnuteľnosťami?“ Ťažká otázka, ale tvorcov predsa niečo napadlo. Cítili, že vo svete luxusných automobilov sa nájde mnoho ľudí, ktorí by medzi svojimi autami najradšej spali. A práve toto sa stalo cieľom celého projektu.


K tomu bolo treba vymyslieť vhodný výťah, a tak vznikol Dezervator, ktorý dokáže automobil aj s vodičom vyviezť na ktorékoľvek poschodie v priebehu 75 sekúnd. Jednotlivé byty majú rozlohu od 395 do 1 571 štvorcových metrov. Na svoje si tak príde takmer každý. Byty majú podľa rozlohy parkovacie priestory pre 2 – 4 automobily.

Až 80 % z nich umožňuje parkovanie priamo pri vstupe do bytu. Veža bola navrhnutá s cieľom poskytnúť luxus domu s garážou vo veľkej výške. Celkovo sa tu nachádza 132 obytných priestorov, ktoré čakajú na svojich nových obyvateľov.

zdroj: cnn.com , designtowermiami.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech