Poslal si email, kto­rý si nech­cel? Žiad­ny prob­lém

Lukáš Timko / 19. júna 2015 / Tools a produktivita

Teraz s pomo­cou star­tu­pu Crip­text môžeš aký­koľ­vek email vrá­tiť spať, aj keď si ho dotyč­ná oso­ba už pre­čí­ta­la. Crip­text-u sa naj­nov­šie poda­ri­lo zís­kať inves­tí­ciu, tak­že o jeho rast je na teraz posta­ra­né.

 

Criptext je bezpečný spôsob posielania vašich správ a momentálne je dostupný ako aplikácia či rozšírená možnosť (plugin) v prehliadačoch Gmail a Outlook.

Akonáhle je Criptext aktívny, začína fungovať už vo vnútri vašej správy, ktorú vytvárate v Gmaili alebo Outlooku. Pomocou Criptextu viete sledovať kedy, kde a kto otvoril alebo stiahol prílohy z vášho emailu, odvolať poslaný email alebo automaticky nastaviť predurčený čas, za ktorý by sa mal email vrátiť späť. Používatelia môžu poslať zakódované správy komukoľvek, bez ohľadu na to či prijímateľ správy používa Criptext.

Takže takto to vyzerá, keď chcete "poslať späť" správu v Gmaili pomocou Criptextu.  Viete zistiť status všetkých vašich poslaných správ vrátane sledovania, či email už bol otvorený.

 

 

Criptext narisoval už 500,000 USD od súkromných investorov, vrátane firmy ICD Group Limited. Tieto zdroje budú použité na rozšírenie zákazníckej základne a zlepšenie celého produktu.

CEO Mayer Mizrachi sa vždy zaujímal o textové aplikácie – v roku 2011 spustil aplikáciu Jigl, ktorá beží na Facebookovej platforme. Neskôr však Mizrachi rozvinul tento nápad do novej aplikácie HASH, aplikácia pre profesionálov, ktorí chcú posielať svoje tajné správy.

Minulý mesiac na výstave TechCrunch Disrupt NY predstavil Mizachi a jeho tím beta verziu podnikovej aplikácie – Criptext.

 

 

Criptext, okrem samotného podnikového emailu, ponúka aj textovú aplikáciu. Podľa Mizrachiho výnimočnosť jeho aplikácie spočíva v patente na „dôkazový screenshot“. V nastaveniach Criptextu si užívateľ môže nastaviť či sa jeho meno objaví na hlavičke chatu na telefóne druhého užívateľa. Ak by druhý užívateľ spravil screenshot obrazovky s chatom, vaše meno by sa na ňom neobjavilo.

Podľa Mizrachiho je Criptext určený spoločnostiam, ktoré posielajú veľa citlivých informácii – hlavne tie, ktoré sa starajú o majetok svojich klientov, zdravotnícke firmy a právnické spoločnosti. Pri nedávnych únikoch citlivých informácií – ako bol napríklad hackerský útok na SONY – sa Criptext snaží pomôcť firmám kontrolovať svoju elektronickú korešpondenciu.

 

 

Zdroj: Business Insider

Pridať komentár (0)