Povestní boli rovnakými outfitmi, vozili sa na „Géčkach“ a mali najlepšie zbrane. Piťovci istý čas vládli Bratislave

  • Vojenské maniere a základňa v Lamači. Piťovci prišli na podsvetnú scénu v čase, keď sa za inými zavreli brány väznice
  • Povestní boli rovnakými outfitmi, vozili sa na „Géčkách“ a mali najlepšie zbrane
  • Nemilosrdne vraždili, vydierali, pašovali drogy a podnikali aj s prostitúciou
Untitled design - 2021-04-13T135553.854
TASR/Štefan Puškáš, Facebook/Mercedes-Benz G-Class
  • Vojenské maniere a základňa v Lamači. Piťovci prišli na podsvetnú scénu v čase, keď sa za inými zavreli brány väznice
  • Povestní boli rovnakými outfitmi, vozili sa na „Géčkách“ a mali najlepšie zbrane
  • Nemilosrdne vraždili, vydierali, pašovali drogy a podnikali aj s prostitúciou

Mafiánsky gang „novej generácie“ vznikol v čase, keď sa za mnohými hulvátmi zatvorili brány väznice alebo im bol spísaný úmrtný list. Poznávacím znakom piťovcov bolo rovnaké oblečenie značky Thor Steinar či Alpha Industries. Jazdiť sme ich zas mohli vidieť na luxusnom Mercedese G a vrecká im zdobili zbrane značky Sig Sauer. Ich „Géčka“ sa objavili aj v klipe raperov z Kontrafaktu k pesničke Moji ľudia.

„Ringle“ z Lamača

Jedni ich považovali za najmilitantnejšiu skupinu v mafiánskych kruhoch, iní o nich hovorili ako o deckách z Lamača či kindermafii a zaslúžili si dokonca aj pomenovanie „ringle“. Ich základňa bola v Lamači, no škody napáchali nie len v Bratislavskom kraji, ale aj v Nitrianskom a Trnavskom.

Piťovci patrili medzi expertov vo vydieraní, pašovaní drog a okrem toho nemali problém zneužiť nevinné ženské telo. Na konte majú fyzické útoky i vraždy. Klan piťovcov tvorili viacerí neonacisti a rasisti. Na čele gangu stál Juraj Ondrejčák prezývaný Piťo, ktorý spočiatku pôsobil v skupine sýkorovcov.

zdroj: TASR/Štefan Puškáš
 

Po smrti hlavy gangu Miroslavova Sýkoru robil ochranku Róbertovi Lališovi, známemu pod pseudonymom Kýbel. Pre nezhody s novým bossom sýkoriek ho ale zo skupiny vyhodili. Portál Emefka uvádza, že Piťo spoločne s ďalším Lališovým ochrankárom Mikulášom Polónym urobili lúpež poza jeho chrbát.

Dodnes však nie je známe, či ide o skutočný dôvod, alebo len o ďalšie špekulácie. „Začínal s Mikim Polónym u sýkoriek a po lúpeži, čo spáchali, ich Kýbel vyhodil a Juro si založil svoju skupinu,“ tvrdil v januári 2014 na verejnom pojednávaní Juraj Billik alias Čapatý zo skupiny sýkorovci.

Piťovci na scéne a právnik na čele

Piťovci prichádzajú na zločineckú scénu po odchode od sýkoriek, a to presne v roku 1999. K najbližším Piťovým spoločníkom patril okrem spomínaného Polónyho aj Miroslav Abrahám, ktorý podľa viacerých svedkov zastrešoval na súde drogový biznis. Podnikali najmä s kokaínom, ktorý dovážali z Albánska. Ďalším kolegom bol Matej Šalaga prezývaný Gaťa, s ktorým sa Juro zoznámil na vojenskej akadémii v Liptovskom Mikuláši.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Čítaj ďalej po zakúpení predplatného

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: archív RTVS, noviny.sk, cas.sk, plus7dni.sk, sme.sk, topky.sk, dennikn.sk, aktuality.sk, emefka.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech