Pozeráme sa na miesto, kde už o pár týždňov uzrie svetlo sveta nový iPhone?

Nastasia Andrejkovičová / 21. augusta 2017 / Architektúra

zdroj: YouTube/Matthew Roberts

Očakáva sa, že Apple už budúci mesiac predstaví svoj nový iPhone. Otázkou však je, kde ho Tim Cook predstaví svetu. Mohlo by to byť ako vždy, na veľkom pódiu v San Franciscu. Alebo to bude v priestoroch 1000-miestneho objektu v srdci 5 miliardového Apple Parku s názvom Steve Jobs Theatre? Ten podľa posledných záberov dronom od Matthew Robertsa vyzerá takmer pripravený a dokončený, aby bol dejiskom tejto udalosti.

Toto natočené video ukazuje konečne úpravy na okolí budovy. Môže to byť jedno z posledných videí od Matthewa, pretože sa tesne pred dokončením zakážu akékoľvek kamerové snímky objektu, nechal sa počuť Roberts.

Hlavná budova Apple Parku nesie pracovný názov Spaceship, ktorý trefne pomenúva budovu podľa jej vzhľadu z väčšej diaľky. Na svojom Snapchat účte sa interiérom pochválili aj robotníci pracujúci na stavbe, ktorý zdieľajú názor, že kampus vyzerá ako vesmírna loď.

zdroj foto: YouTube/Matthew Roberts

Steve Jobs Theatre svojím naozaj zaujímavým dizajnom a tvarom zaujme už z diaľky. To, čo je možné vidieť voľným okom je len presklený kruhový vestibul, cez ktorý sa len prechádza ďalej do podzemia, kde je viac ako 1 000 sedadiel a „prezentačná“ miestnosť. Na záberoch z drona je možné si všimnúť robotníkov, ako dokončujú práce v interiéri.

Pokiaľ ide o samotný kampus, tak ako bolo už mnohokrát avizované, strecha je kompletne pokrytá solárnymi panelmi. Vstupné dvere sú štyri poschodia vysoké a cez ne vedie cesta do obrovského, kompletne preskleného átria. Jony Ive, hlavný dizajnér Apple, odpovedal na otázku, k čomu sú potrebné tak masívne sklenené dvere za 400-tisíc €.Jeho odpoveď: „No záleží na tom, ako definujeme potrebné, však?“ Všetky okná sú zakrivené a navrhnuté špeciálne pre tento mega projekt.

zdroj foto: YouTube/Matthew Roberts

Aj keď to vyzerá tak, že stavba sa naozaj posunula vpred, stále je potrebné urobiť veľké množstvo terénnych úprav a vysadiť stromy. Po dokončení by mal komplex vyzerať ako krásny les alebo park s množstvom stromov typických pre San Francisco.

Súčasťou kampusu sú aj administratívne budovy, ako sú napríklad bežné budovy na výskum a vývoj a podobne. V podzemí sa nachádza veľká sieť tunelov a ciest, ktorá zvláda premávku áut bez toho, aby ničili a rušili povrchové úpravy. Vo vnútri „prstenca“ sa bude samozrejme nachádzať parkovisko, okrem tých podzemných. Okrem ďalších terénnych úprav je potrebné dokončiť aj kruhovú fontánu.

 

 

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)