Praha je svetovým rajom pre vlastníkov kryptomien. Za bitcoin tu kúpiš takmer všetko

  • Vlastníci kryptomien by sa mali presťahovať do Českej republiky, ktorá je rajom pre vlastníkov bitcoinu
  • Stávkou na istotu je definitívne Praha, pretože práve v hlavnom meste Česka nájdeš najviac miest, ktoré akceptujú platby bitcoinom
jeshoots-com-267897-unsplash
Unsplash
  • Vlastníci kryptomien by sa mali presťahovať do Českej republiky, ktorá je rajom pre vlastníkov bitcoinu
  • Stávkou na istotu je definitívne Praha, pretože práve v hlavnom meste Česka nájdeš najviac miest, ktoré akceptujú platby bitcoinom

Praha je nielen hlavným mestom Českej republiky, ale stala sa aj hlavným mestom vlastníkov kryptomien. Na svoje si prídu hlavne majitelia najpopulárnejšej kryptomeny Bitcoin, ktorej zlaté časy extrémneho rastu sa síce skončili a jeho hodnota drasticky poklesla, avšak viac ako 6000 eur za kus stále nie je na zahodenie. Za takúto sumu sa dajú kúpiť pomerne zaujímavé veci.

Problémom je, že miest, kde sa dá Bitcoin naozaj využiť na reálny nákup stále nie je veľa a pravdepodobne ešte nejakú dobu potrvá, kým ich bude skutočne dostatok. Mnohí majitelia tejto kryptomeny tak majú iba jedinú možnosť. Predať Bitcoin nejakému tomu záujemcovi alebo… napríklad navštíviť Prahu.

S touto informáciu prišiel americký Forbes, ktorý mapoval svetové mestá, kde je najviac miest kde možno platiť obľúbenou kryptomenou. Prvé miesto s prehľadom vyhrala práve práve Praha. V hlavnom meste Českej republiky nájdeš viac ako 140 miest, kde môžeš Bitcoinom naozaj platiť a okrem „stovežatej“ natrafíš na podobné miesta aj v iných častiach Česka.

Príkladom je malé české mesto Žatec, ktoré má len o niečo viac než 19 000 obyvateľov. Na tomto malom priestore sa pritom nachádza až 50 miest kde dokážeš zaplatiť pomocou Bitcoinu. Druhé miesto rebríčka obsadilo mesto Buenos Aires, za ním nasleduje americký New York.

Aj keď to tak nevyzerá, miest kde akceptujú platby kryptomenami pomaly pribúda. Pozitívny vývoj hodnôt kryptomien pritom stagnuje a extrémny rast sa zastavil. Smelé predpovede múdrych hlavičiek o tom, akú obrovskú hodnotu dosiahne Bitcoin do konca roka 2018 sa tak s istotou nenaplnia. Množstvo nadšených analytikov a investorov totiž počas obdobia rastu stratilo hlavu a predpovedalo, že hodnota populárnej kryptomeny sa v priebehu tohto roka dostane na rekordných 100 000 dolárov za kus.

Títo ľudia spôsobili zmätok v hlavách nových investorov, ktorí tak boli ochotní za Bitcoin obetovať v najlepších časoch takmer 20 000 dolárov. Týmto ľudom následne ostali iba oči pre plač, keďže na svojej investícii poriadne prerobili.

Zdroj: czechcrunch.cz , cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech