Praha sa stala rajom pre milovníkov vegánstva. Prečo je česká metropola takou populárnou v tomto smere?

  • Historická Praha sa stáva centrom zdravého životného štýlu
  • Nájdeš tu nielen kus histórie, ale aj desiatky reštaurácií, v ktorých si prídu na svoje milovníci zdravej stravy
vegán
Chlebíček Store
  • Historická Praha sa stáva centrom zdravého životného štýlu
  • Nájdeš tu nielen kus histórie, ale aj desiatky reštaurácií, v ktorých si prídu na svoje milovníci zdravej stravy

,,Stověžatá“ je nielen nádherným turistickým mestom, ktoré by si nemal nechať ujsť žiaden milovník histórie, ale zároveň patrí medzi mestá, ktoré priam podporujú zdravý životný štýl. V Prahe totiž nájdeš veľa možností ako ulahodiť svojmu zdraviu. Jednou z nich je napríklad pohyb na dvoch kolesách. Okrem toho je toto mesto otvorené všetkým vlastníkom kryptomien. Práve tu nájdeš najviac miest, ktoré akceptujú platby bitcoinom. Historická metropola, ktorá má viac ako 1,26 milióna obyvateľov, však toho ukrýva ešte viac.

Prevádzky, ktoré by si mal navštíviť

Na jej území nájdeš v súčasnosti 48 prevádzok, ktoré ponúkajú vegánsku stravu. Väčšina z týchto reštaurácií je od seba vzdialená len okolo troch kilometrov. Ešte nedávno tu pôsobilo iba 8 reštaurácií Loving Hut. V priebehu pár rokov sa však počet prevádzok, ktoré ponúkajú aj jedlá pre vegánov rapídne zvýšil.

Pozrime sa na niektoré z nich. Prvou zaujímavou prevádzkou je Sociální bistro Střecha. Vyniká tým, že zamestnáva bezdomovcov a bývalých v trestancov, ktorí môžu mať problém nájsť si normálnu prácu. Potešujúce sú aj nízke ceny jedál. Na svoje si prídu hlavne milovníci českej kuchyne.

 

Zaujímavý je aj Chlebíček, obchod a malé bistro v jednom. Hlavnou ponukou, sú tu tradičné české chlebíčky. Forrest Bistro je taktiež kombináciou, avšak bistra a kaviarne. Nájdeš tu každodenné menu doplnené o vegánske alternatívy. Táto prevádzka sa však sústredí prevažne na svetovú kuchyňu a iba zriedka tu nájdeš české jedlá. A po dobrom jedle si môžeš vychutnať aj výbornú kávu.

Waipawa Letná zasa ponúka fantastické vegánske hamburgery a klasické české jedlá, ako napríklad ,,sviečkovú“. Hamburgery predáva aj prevádzka Pastva. Jednou z prvých vegánskych reštaurácií v Prahe bola prevádzka Moment, ktorá je známa ponukou takzvaného ,,brunchu“, čo je kombinácia raňajok a obeda. Funguje už od roku 2013. Ak máš rád thajskú kuchyňu, mal by si navštíviť Amitabhu. Za dobré ceny si tu pochutíš na fantastických thajských jedlách. Výhodou je aj to, že je umiestnená v podzemí, takže tu panuje v teplých letných mesiacoch príjemný chládok.

Ak miluješ americkú kuchyňu, mal by si navštíviť Blue Vegan Pig Shop. Tu si môžeš kúpiť tradičné americké sladké šišky, ktoré sú v Prahe veľmi populárne. Ak si orientovaný na surové jedlá, práve pre teba je určená reštaurácia bistRAWveg. Ako vidíš, Praha je naozaj rajom pre milovníkov vegánskej stravy a pri jej návšteve si tvoje chuťové poháriky prídu naozaj na svoje.

zdroj: happycow.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK