Precestoval 172 krajín. V roku 2020 sa ako prvý Slovák chystá na prechod z Čukotky na Aljašku

  • Martin Navrátil z Travelistanu precestoval takmer celý svet
  • Pri prechode z Čukotky na Aljašku sa bude plaviť s tímom National Geographic
  • Vypočujte si najnovší Startitup podcast, v ktorom nám Martin prezradil zopár bizarných zážitkov z cestovania
travelistan_titulka
Startitup/Pixabay
  • Martin Navrátil z Travelistanu precestoval takmer celý svet
  • Pri prechode z Čukotky na Aljašku sa bude plaviť s tímom National Geographic
  • Vypočujte si najnovší Startitup podcast, v ktorom nám Martin prezradil zopár bizarných zážitkov z cestovania

V našich nových Startitup podcastoch stihla Sandra vyspovedať už niekoľko zaujímavých hostí. Jedným z nich bol riaditeľ cestovnej kancelárie Bubo, pán Ľuboš Fellner, ktorý nám okrem iného prezradil, že arabský terorizmus a islam vníma inak, ako ostatní. Bubo zorganizovalo niekoľko expedícii, ktoré mali ich klienti možnosť zažiť ako prví na Slovensku. Najdrahší zájazd, ktorého finálnou destináciou bol Južný pól stál 99 tisíc eur. Čo všetko Ľuboš Fellner počas všetkých rokov podnikania stihol zažiť, ale aj to, prečo vôbec arabský svet vníma inak, ako bežní turisti, sa dozvieš v našom podcaste.

Ďalším hosťom v našej redakcii Startitup bola šéfredaktorka NOTA BENE a štatutárna zástupkyňa organizácie Proti prúdu, Sandra Tordová. Prezradila nám, prečo sú na Slovensku ľudia bez domova pre ostatných často neviditeľní. Aj kvôli tejto ignorácii verejnosti vznikol projekt NOTA BENE, ktorý sa prostredníctvom jeho projektov snaží takýchto ľudí zviditeľniť a pomôcť im dostať sa medzi ľudí a zaradiť sa naspäť do bežného, pre ostatných normálneho života.

Situácia s bezdomovectvom sa na Slovensku trocha zlepšila, no pomoci ľuďom bez domova je stále veľmi málo. Podľa Sandry by mal štát prevziať väčšiu zodpovednosť a tento problém by sa mal vrátiť na štátnu úroveň. Táto, ale aj iné podobné organizácie na Slovensku, bojujú o svoje prežitie a potrebujú obrovskú pomoc. Organizácii Proti prúdu, ktorej súčasťou je aj projekt NOTA BENE, financie na tento rok nestačia a chýba im až 40-tisíc eur. Vypočuj si náš podcast a dozvieš sa nie len o tejto organizácii, ale aj o tom, prečo si Sandra potrebovala dať pauzu od práce a na ako dlho a kam odišla.

Pozvanie do našej redakcie Startitup prijal aj Milan Kuruc, ktorý založil združenie Pracujúca chudoba. Servítku pred ústa si nedával a problémy, ktoré sú spojené s nízkou mzdou pomenoval presne tak, ako sú. Sám bol vo svojom predchádzajúcom zamestnaní finančne podhodnotený a povedal si, že takto to ďalej nejde.

Uvedomil si však, že sa tento problém netýka iba jeho, ale aj ďalších niekoľko tisíc ľudí na Slovensku a tak sa rozhodol, že proti tomu začne bojovať. Vypočuj si podcast, v ktorom nám Milan porozprával o tom, ako to vyzeralo, keď bojoval za to, aby museli zamestnávatelia uvádzať v pracovných inzerátoch mzdy a o tom, prečo chce, aby sa od roku 2019 mohlo nahlas rozprávať o tom, koľko kto zarába.

Rozhovory s týmito zaujímavými hosťami ukončil posledný hosť, Martin Navrátil z Travelistanu, ktorý začal cestovať v 90. rokoch, kedy to bolo oveľa zložitejšie a drahšie. Po vysokej škole pracoval 13 rokov ako sprievodca a potom sa rozhodol, že pôjde vlastnou cestou. Cez projekt Travelistan radí ľuďom, aké destinácie majú navštíviť a ešte omnoho viac. Má precestovaných 172 krajín a jeho najväčšou výzvou je expedícia, kedy bude prechádzať z Čukotky na Aljašku, a to spolu s tímom National Geographic. Vypočuj si viac o jeho zážitkoch z cestovania v našom najnovšom podcaste.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá