Prečo je 99 percent ľudí zaseknutých v priemernosti?

  • Množstvo ľudí číta motivačné knihy. Momentálne je v kurze zdieľať na sociálnych sieťach motivačné citáty. Problémom je však to, že čítanie samé o sebe nemá takmer žiaden význam. Motivácie je mnoho, ale návšteva kurzu a čítanie kníh z teba úspešného človeka neurobia. Najdôležitejšia je aktivita a prevzatie zodpovednosti samého za seba.
úspech a priemernosť
unsplash.com
  • Množstvo ľudí číta motivačné knihy. Momentálne je v kurze zdieľať na sociálnych sieťach motivačné citáty. Problémom je však to, že čítanie samé o sebe nemá takmer žiaden význam. Motivácie je mnoho, ale návšteva kurzu a čítanie kníh z teba úspešného človeka neurobia. Najdôležitejšia je aktivita a prevzatie zodpovednosti samého za seba.

Vedel si, že väčšina ľudí je nastavená na neúspech vďaka spoločnosti, v ktorej žijú? Človek je tvorom spoločenským a funguje na princípe napodobňovania ostatných. A čo hovorí väčšina, vrátane našich blízkych? To sa nedá, to nepôjde, možno nabudúce, nemám na to, som spokojný tam, kde som. Tlak spoločnosti má totiž obrovskú silu, a keď takto premýšľa jej prevažná časť, je logické, že vymaniť sa zo spoločenskej pasce a dosiahnuť úspech je ťažký oriešok.

spoločnosťZobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Odlíšiť sa, chce odvahu

Pokiaľ sa to náhodou človeku podarí, tak sa stane predmetom kritiky, pretože sa stane čiernou ovcou, ktorá sa nechová ako stádo. Väčšina ľudí sa sústredí na súperenie s ostatnými, či už prostredníctvom manipulácie alebo politiky. Bojuje sa pritom o malé omrvinky. V tejto oblasti sa nachádza väčšina ľudí a tomu odpovedá aj množstvo konkurencie, ktorú treba prekonať. V oblasti nezaujímavej pre väčšinu sa nachádza omnoho menej ľudí, a teda aj menej konkurentov.

cesta za úspechomZobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Vyhýbanie sa pádom neprospieva

Šampióni sú známi tým, že ich prehra nezlomí. Namiesto lamentovania a odsudzovania si z negatívneho vezmú pozitívne a následne pracujú na zlepšení. Opakom je väčšina. Jej členovia sa boja zlyhania ako čert kríža. Situáciám, kde by mohli vyplávať na povrch rôzne nedostatky sa jednoducho vyhýbajú. Práve preto takmer každý pôsobí navonok dokonalo. Ak nie si ochotný spadnúť, tak si odsúdený na plávanie v rieke priemernosti.  Ak si však ochotný ukázať svoje slabé stránky, tak si na najlepšej ceste ako sa stať silnejším a úspešnejším. „Nehľadaj ocenenie, hľadaj kritiku,“ povedal Benjamin Hardy.

Koncentrácia na nepodstatné veci

Obrovský problém spôsobuje aj to, že na piedesál sa dostáva zábava a odvádzanie pozornosti na nepodstatné veci. Ak je človek uväznený v tejto bubline, tak sa logicky nemá kam posúvať. U ľudí, ktorí majú vyššie ciele, je to presne naopak. Títo sa radi vzdelávajú a sústavne napredujú. Slovo lenivosť u nich nemá veľkú váhu. Ak sa začneš vzdelávať, začneš vidieť mnohé výnimočné príležitosti, ktoré ti život prihrá do cesty, pričom konkurencia takmer nejestvuje.

vzdelávanieZobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Víťaz vs porazený

Myslenie víťaza je to, čo odlišuje úspešných od neúspešných. Veľký vplyv na tento stav má sebavedomie a uvedomovanie si vlastnej hodnoty. Pokiaľ je človek presvedčený, že niečo dokáže a púšťa sa do každej aktivity s nadšením a vierou v úspech, tak je veľká pravdepodobnosť, že mu tento prístup po čase prinesie viditeľné výsledky.

šampión sa nevzdávaZobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Titul nie je zárukou

Miesto titulov a peňazí sa sústreď na zmenu samého seba. Od toho sa totiž odvíja postoj ku všetkému, čo ťa na životnej ceste postretne. Mnoho ľudí vyštuduje a má tituly, ktorými sa nezabudnú pochváliť. Ale úspech nikde. Ten závisí prevažne od vnútorných charakteristík človeka. Práca na sebe zvnútra z teba urobí človeka, ktorý bude priťahovať pozitívne zmeny ako magnet. Nesnaž sa prispôsobovať očakávaniam druhých! Staň sa človekom, akým chceš byť.

„Úroveň tvojho úspechu zriedkakedy prekoná úroveň rozvoja osobnosti, pretože úspech je niečo, čo priťahuješ osobnosťou, ktorou sa staneš,“ povedal Hal Elrod. Poslednou prekážkou na ceste k lepšiemu JA je závisť a sledovanie života druhých ľudí namiesto svojho vlastného. Máme vzory, ktoré sledujeme, kritizujeme úspešných, máme patent na rozum a sami sa brodíme po krk v bahne.

zdroj: medium.com , inc.com

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech