Prečo je Elon Musk jeden z najdôležitejších ľudí súčasnej generácie?

  • Vizionári sú ľudia, ktorí veria aj keď celý svet neverí. Boli tu v minulosti a sú tu aj v súčasnosti
  • Aj dnes žijú medzi nami výnimoční ľudia, ktorí nám menia život. Každý jeden má svoje pevné miesto v histórii, avšak jeden vyčnieva
  • Elon Musk totiž posúva civilizáciu do úplne novej éry
musk
flickr
  • Vizionári sú ľudia, ktorí veria aj keď celý svet neverí. Boli tu v minulosti a sú tu aj v súčasnosti
  • Aj dnes žijú medzi nami výnimoční ľudia, ktorí nám menia život. Každý jeden má svoje pevné miesto v histórii, avšak jeden vyčnieva
  • Elon Musk totiž posúva civilizáciu do úplne novej éry

Ľudstvo ako také neustále napreduje. Posúvanie civilizácie majú na svedomí výnimoční jedinci, ktorých zvykneme nazývať vizionármi. Jedná sa o ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že dokážu zmeniť svet. Svojej vízii natoľko veria, že ich neovplyvnia ani negatívne názory „normálnej“ väčšiny. Jednoducho povedané sú to nenormálni ľudia v normálnom svete.

V úvodzovkách ich možno prirovnať k býkom, ktorí pred sebou vidia červené súkno. Nevynímajú tak negatívne názory okolia. Svojmu snu bezpodmienečne veria. V priebehu storočí sa vyskytli mnohí takíto géniovia a vďaka nim sa naša civilizácia posunula opäť kúsok k dokonalosti. Stačí spomenúť napríklad Edisona, vďaka ktorému sme sa zbavili sviečok a petrolejových lámp.

Obrovským míľnikom bol napríklad vynález kolesa. Vďaka nemu tu máme bicykle, automobily a iné dopravné prostriedky. Ak sa pozrieme do súčasnosti, zistíme, že situácia sa znovu opakuje. Naša generácia spoznala ľudí ako Steve Jobs, ktorý prispel k tomu, že dnes každý mladý človek pozerá na displej mobilného telefónu viac ako na svet okolo nás.

Ďalším významným človekom bol Jeff Bezos, ktorý zmenil svet nakupovania. Výsledkom je to, že ľudia dnes nakupujú na internete viac ako v kamenných obchodoch.  Mark Zuckerberg priniesol sociálnu sieť Facebook. Tá nám umožní jednoducho prekonávať hranice štátov z pohodlia domova a komunikovať s ľuďmi na celom svete.

Prečo je Elon najlepší?

Len jeden zo súčasných vizionárov však môže byť na vrchole rebríčka. Podľa významného astrofyzika Neila deGrasseho Tysona je tým človekom Elon Musk. „Steve Jobs bol naozaj dôležitý, o tom niet pochýb. Môžeme ho prepojiť s Billom Gatesom, pretože spoločne spustili počítačovú revolúciu. Je tu však rozdiel:  Elon Musk sa snaží o vynálezy budúcnosti. Nie však tak, že nám dá ďalšiu aplikáciu. On rozmýšľa nad spoločnosťou, kultúrou, interakciou a nad silami, ktoré je potrebné využiť, aby sme posunuli našu civilizáciu do ďalšieho storočia,“ povedal.

Elon Musk totiž svojou činnosťou posúva celú civilizáciu k lepším zajtrajškom. Jeho spoločnosť Tesla prispieva k budúcnosti dopravy, ktorá bude nielen rýchlejšia, ale aj lacnejšia, pričom bude mať minimálny vplyv na životné prostredie.

Najlepší vizionár dneška má však ešte odvážnejší cieľ. Uvedomuje si, že zdroje na Zemi sa postupne vyčerpávajú. Práve preto plánuje kolonizovať planétu Mars a dostať ľudstvo do ďalekého vesmíru. Ak by sa to podarilo, bol by to naozaj obrovský krok, ktorý nie je možné zďaleka porovnávať s objavom smartfónov alebo osobných počítačov. Podľa Tysona zníži kolonizácia vesmíru počet vojen na Zemi, pretože vesmír nám ponúka nekonečné množstvo zdrojov. Každá krajina si tak môže čerpať svoje vlastné a vojny o územia alebo nerastné bohatstvo sa stanú minulosťou.

zdroj: cnbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech