Predal svoju spoločnosť Snapchatu a rozhodol sa aj s rodinou cestovať po svete – už navždy

Lýdia Repová / 24. júla 2016 / Lifehacking

Pokiaľ si si myslel, že si užíva peniaze, ktoré zarobil vďaka dealu so Snapchatom, tak si na omyle.

Garrett Gee, spolu so svojimi vysokoškolskými kamarátmi, vymyslel a v roku 2014 predal technológiu Scan spoločnosti Snapchat, za čo získali 54 miliónov dolárov. Vtedy si 26-ročný Garrett vzal svoj podiel z predaja a rozhodol sa, že svoju energiu venuje na nekonečné cestovanie okolo sveta so svojou rodinou.

Aj keď peniaze na takúto cestu zaručené mal, povedal, že sa ich nedotkne a nechá ich uložené v banke. Za čo teda rodinka cestuje? Po predaní svojho majetku v garážovom výpredaji získala táto rodina 45 000 dolárov. Tie chceli využiť na realizáciu svojho plánu, avšak táto suma im mohla vystačiť len na 6 mesačnú cestu okolo sveta.

Niekedy v polke cestovania sa Gee rozhodol, že ich výlet neskončí už po 6 mesiacoch. Keď zistil, že ešte neminuli všetky peniaze, začal uvažovať o spôsoboch lacného cestovania. Po dlhom plánovaní a uskromňovaní sa (napríklad pri kupovaní najlacnejších leteniek) mali aj po 6 mesiacoch ešte dostatok peňazí.

the-bucket-list-family

Po tom, čo predal Scan Snapchatu, si Gee uvedomil, že už stratil určitý zmysel života. V pamäti mu pritom utkvela istá myšlienka, ktorú mu povedal Naval Ravikant, zakladateľ AngelList: „Pokiaľ si mladý, jednou z najlepších vecí, akú môžeš urobiť, je vytvoriť okolo seba značku.“

A tak sa aj stalo. Vytvoril The Bucket List Family. Vďaka svojej láske k fotografovaniu a nahrávaniu videí založil blog, kde sa delí o zážitky z rôznych krajín, ktoré s rodinou navštívili. Gee hovorí, že The Bucket List Family nie je len zmysel jeho života, ale aj práca, ktorú si vždy prial. Taktiež tvrdí, že osobná značka je niečo, čo ti nik nevezme.

scq

Po presťahovaní sa do Bay Area, kde mohol so svojim tímom ďalej pracovať na Scan-e, sa Gee často objavoval v médiach. No čoskoro si uvedomil, že čas, ktorý venuje spoločnosti, ide na úkor času, ktorý by mohol tráviť so svojou rodinou. Aj napriek tomu, že zbožňoval svoju prácu, nepáčila sa mu cesta, ktorou smeruje. Po dohode so svojim tímom sa rozhodol, že spoločnosť predajú. V roku 2013 prejavil záujem práve Snapchat, a tak sa po predaní mohol Gee znova venovať tomu, na čom mu naozaj záležalo.

A že si cestovanie naozaj užívajú, o tom svedčia aj fotografie z ich Instagramu.

Alebo youtubovom kanáli.

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií:businessinsider.com

Pridať komentár (0)