Prezident Trump dostane limuzínu novej generácie. Dokonale ho ochráni pred strelami, výbušninami aj chemickým útokom

  • Donald Trump nie je najobľúbenejším prezidentom USA, a tak sa nesmie nič podceniť
  • Práve preto dostane novučičkú limuzínu hodnú svojho statusu.
  • Tá by ho mala ochrániť aj pred peklom na Zemi
21463024_1486592251429104_8918423618499685772_n
Cadyluck
  • Donald Trump nie je najobľúbenejším prezidentom USA, a tak sa nesmie nič podceniť
  • Práve preto dostane novučičkú limuzínu hodnú svojho statusu.
  • Tá by ho mala ochrániť aj pred peklom na Zemi

Prezidentská limuzína, ktorú používal ešte predchodca Donalda Trumpa, Barack Obama, už pomaličky dosluhuje, a preto bolo potrebné rozmýšľať nad náhradou. Novučičkej limuzíny sa milovaný i nenávidený americký prezident Trump dočká už v priebehu nasledujúcich mesiacov. Pôvodne ju mal dostať už v minulý rok pri svojej inaugurácii, ale vozidlo sa jednoducho nepodarilo dokončiť. Novučičká limuzína značky Cadillac v hodnote 1,2 milióna eur je však v súčasnosti už hotová a prechádza intenzívnym niekoľkomesačným testovaním.

Vôbec po prvýkrát sa objavila na amerických cestách v roku 2016. V tom čase prebiehali testovacie jazdy. Bola však dokonale zamaskovaná pod nepriehľadnou fóliou, a tak nikto nemohol ani len tušiť, že práve toto je najbezpečnejšie civilné vozidlo na svete.

Pevnosť na kolesách

The Beast, ako automobil nazývajú, by mal totiž rapídne zvýšiť šance amerického prezidenta na prežitie v prípade, keby sa ho niekto rozhodol zniesť zo sveta. Situácia z roku 1963, keď bol zastrelený prezident Kennedy, sa tak s istotou nebude opakovať. Čo toto masívne vozidlo dokáže?

Automobil s dĺžkou dvoch SUV-čiek bude v čierno-striebornej kombinácii, podobne ako je tomu pri súčasnej verzii zdedenej po Barackovi Obamovi. Toto vozidlo však bude o level vyššie. Beast bude mať rekordnú hmotnosť. Nie je to totiž kúsok tenkého plechu, z ktorého sa vyrábajú bežné automobily. Už len oceľové opancierované dvere, ktoré budú mať hrúbku 20 centimetrov sa poriadne podpíšu na hmotnosti. Podobné dvere má napríklad Boeing 757.


Tieto sú však ešte bezpečnejšie, pretože vďaka dokonalému tesneniu ochránia posádku pred prípadným chemickým alebo biologickým útokom. Vo vnútri bude pritom dostatok čerstvého vzduchu. O ten sa postará kyslíková nádrž. Predné sklo neprestrelí ani náboj .44 Magnum, ktorý je poriadne ťažkým kalibrom. Podvozok je upravený tak, aby vydržal výbuch bomby uloženej na ceste.

Okienko je otváracie iba na strane vodiča. Limuzína bude vybavená aj zásobníkmi krvi, ktorá je pripravená v prípade zranenia hlavy štátu. Ak by sa automobil podarilo zastaviť, napríklad zničením kevlarových pneumatík, ktoré by mali fungovať aj po prepichnutí, je tu poriadna výbava na pomerne účinnú obranu.

Limuzína má však natoľko pevné disky kolies, že v prípade nutnosti je útek stále možný. Na boj zblízka je určených zopár brokovníc a nachádza sa tu aj množstvo iných zbraní, ba dokonca aj kanóny so slzným plynom. Finálna výbava vozidla však môže byť ešte vylepšená. Do konca leta 2018, kedy má byť prezidentovi k dispozícii, sa môžu určité parametre a výbava ešte zmeniť.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech