Príbeh jednej z najväčších športových hviezd sveta: Ako dokázal minúť svoje peniaze slávny Michael Jordan?

  • Michael Jordan je len jeden,
  • Jeho život pripomína hotovú rozprávku
  • Po tom, čo uspel na športovom poli, sa rozbehol aj mimo športu a nazhromaždil nevídané bohatstvo
  • Dnes má majetok vo výške 1,65 miliardy dolárov a svoj život si naplno užíva
michael jordan
flickr
  • Michael Jordan je len jeden,
  • Jeho život pripomína hotovú rozprávku
  • Po tom, čo uspel na športovom poli, sa rozbehol aj mimo športu a nazhromaždil nevídané bohatstvo
  • Dnes má majetok vo výške 1,65 miliardy dolárov a svoj život si naplno užíva

Michael Jordan zarobil v priebehu svojej hviezdnej kariéry 94 miliónov dolárov. Ale vyzerá to tak, že mu to nestačilo, pretože dnes mu právom patrí miesto v rebríčku najbohatších ľudí sveta. Aj napriek tomu, že na veľkých podnikateľov nemá, so svojím majetkom je určite nadmieru spokojný. Veď kto by aj nebol! Michael Jordan v súčasnosti stále zarába viac ako ktorýkoľvek vrcholový basketbalový hráč. Súčasné hviezdy Lebron James alebo Stephen Curry môžu o podobnom úspechu jedine snívať. Je vôbec prvým hráčom NBA, ktorý zarobil viac ako miliardu dolárov, a 455-tym najbohatším človekom v Amerike.

Odkiaľ však prúdi nevysychajúci tok peňazí? V prvom rade si treba uvedomiť, že Michael Jordan sa stal strojom na peniaze nielen vďaka svojej športovej kariére, ale aj vďaka osobnosti a podnikateľskému duchu. Za svoj úspech môže vďačiť práve týmto dvom silným stránkam. Len z licenčných poplatkov za použitie jeho mena mu od spoločnosti Nike každoročne na účte pristane rovných sto miliónov dolárov. Už len toto množstvo je viac, ako zarobil za celú svoju kariéru.

Pre Adidas bol prinízky

Samotný zakladateľ Nike Phil Knight tvrdí, že získanie Jordana bolo najlepším rozhodnutím v jeho živote. Produkty s jeho menom prinášajú značke každoročne viac ako tri miliardy dolárov. Zaujímavosťou je, že Michael chcel pôvodne spojiť svoje sily so spoločnosťou Adidas. Tá však preferovala vyšších hráčov.

Okrem neskutočnej obchodnej sily jeho mena mu obrovské peniaze prináša jeho vlastný NBA tím Charlotte Hornets, ktorý kúpil v roku 2010 za 275 miliónov dolárov. Dnes má tím hodnotu viac ako miliardu dolárov. Dokonca pričuchol aj k herectvu, ktoré si vyskúšal vo filmoch od Looney Tunes. Spolupracuje však aj s mnohými ďalšími spoločnosťami. Peniaze sa mu len tak sypú, a tak nemusí vôbec šetriť.

Na cestách po svete sa vyváža vo vlastnom súkromnom lietadle ozdobenom jedinečným identifikačným číslom, ktoré obsahuje číslo jeho dresu (23) a počet titulov (6). Momentálne býva na slnečnej Floride, kde si nechal postaviť dom za 12,8 milióna dolárov. Okrem neho vlastní ďalší dom v meste Charlotte. Ten je lacnejší a stál len 2,8 milióna dolárov. V súčasnosti je na predaj jeho najdrahší dom v Chicagu, ktorý sa predáva za 14,9 milióna dolárov.

Vlastné golfové ihrisko

Dokonca si buduje vlastné súkromné golfové ihrisko, pretože mu vadila rýchlosť hry v golfovom klube, ktorý navštevoval. Názov ihriska je Grove XXIII a obsahuje opäť jeho obľúbené číslo dresu. Pri golfových zápasoch míňa stovky tisíc dolárov. Aj keď Michael pôsobí trošku rozmaznane, nie je to tak. S obľubou totiž daruje peniaze, ktoré vysúdi za použitie jeho mena bez jeho súhlasu, detským charitám.

Tri najstaršie z jeho piatich detí sa rozhodli podľa vzoru svojho otca pre kariéru v oblasti obuvi. Jeho dcéra Jasmine a syn Jeffrey spolupracujú so spoločnosťou Nike a značkou Jordan. Syn Marcus si otvoril vlastný obchod so sneakermi. Keď si chce Michael oddýchnuť, tak sa vyberie spolu so svojou druhou manželkou Yvette Prieto na more na 47-metrovej jachte Mr. Terrible, ktorú si prenajíma. Párik má spolu dvojčatá. Aj vo svojom veku 55 rokov vyzerá stále vynikajúco. Niet sa čomu čudovať, keď voľný čas s obľubou trávi práve vo fitness centre.

zdroj: businessinsider.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK