Príjemné prekvapenie pre milovníkov vesmíru. Svetlo sveta uzrie prvý vesmírny hotel

  • Temný vesmír patrí určite k obrovským záhadám, ktoré ľudí priťahujú
  • Nie každému však stačí pozerať sa na hviezdy zo Zeme
  • Niekto chce viac, a práve pre túto skupinu ľudí bude určený prvý vesmírny hotel Aurora Station
hotel
Orion Span
  • Temný vesmír patrí určite k obrovským záhadám, ktoré ľudí priťahujú
  • Nie každému však stačí pozerať sa na hviezdy zo Zeme
  • Niekto chce viac, a práve pre túto skupinu ľudí bude určený prvý vesmírny hotel Aurora Station

Vesmír priťahuje pohľady ľudí akosi automaticky. Nekonečnú temnotu jednoducho nikto nedokáže úplne vysvetliť. Niektorí považujú vesmír za dielo božských síl, iní sa snažia pôvod tejto záhady vysvetliť vedecky. Ani jedna z týchto právd však nemusí byť definitívna a skutočnosť môže byť nakoniec úplne iná. O cestovaní vesmírom snívajú mnohí, ale odvážiť sa na ďalekú cestu nedokáže každý.

Pri predstave, že sa človek nachádza stovky tisíc kilometrov od našej planéty zavretý v nejakom lietajúcom valci, mnohých strasie. Je tu však aj iná a pomerne bezpečnejšia možnosť ako okúsiť čaro vesmíru na vlastnej koži a pritom sa cítiť pomerne bezpečne pripútaný k našej planéte. Jednou z možností bola donedávna iba vesmírna stanica ISS, ktorá však tieto zážitky ponúka iba rodeným kozmonautom.

Hotel pre tých majetnejších

Bolo tak len otázkou času, kým niekoho nenapadne vybudovať pravý vesmírny hotel na obežnej dráhe. A naozaj, smelé plány dostávajú reálne kontúry. Za 4,5 roka by mal okolo Zeme krúžiť objekt, ktorý by bol turistickou atrakciou pre tých, ktorí snívajú, že budú mať našu modrú planétu ako na dlani. Milovníci lietania si tu taktiež prídu na svoje. Môžu sa hrať na vtákov a poletovať ostošesť vďaka nulovej gravitácii.

Smelé plány boli oznámené minulý štvrtok na vesmírnom summite v San José v Kalifornii. Realizáciu hotela bude mať na svedomí startup Orion Span. Tvorcovia plánujú 12-dňové výlety pre celkovo 6 ľudí vrátane dvojčlennej posádky. „Naším cieľom je sprístupniť vesmír každému,“ nechal sa počuť Frank Bunger, zakladateľ Orion Span. Toto tvrdenie je trošku nepresné, pretože tento výlet nebude pre každého.

Dovoliť si ho totiž môže minimálne dolárový milionár a aj ten musí mať tých miliónov dostatok, aby mu aj niečo zostalo. Jeden kompletný nefalšovaný zážitok bude stáť v prepočte 7,71 milióna eur. Každý záujemca musí zaplatiť zálohu 65 000 €. Nie je to lacný špás, ale firma tvrdí, že je v tom zarátaná aj doprava zo Zeme do samotného hotela. Okrem toho by stále malo ísť o najlacnejší zážitok v porovnaní s konkurenciou. Na 12-dňový výlet sa bude každý záujemca pripravovať po dobu troch mesiacov.

Ak by si si myslel, že na vesmírnej stanici stráviš dni pozeraním do okienka, tak si na omyle. Čaká ťa bohatý program. Hlavným ťahákom sú výskumy, ktorých sa môžu vesmírni turisti zúčastniť. Môžeš si dokonca vypestovať vlastnú úrodu, ktorú si vezmeš ako vesmírny suvenír.

O svoje pocity sa budeš môcť podeliť so svojimi menej šťastnými priateľmi, ktorí ťa budú vidieť prostredníctvom videostreamu. Milovníci polárnych žiar si prídu na svoje, keďže ich uvidia v celej svojej kráse. Cestovatelia po návrate na Zem budú následne náležite privítaní.

zdroj: cnn.com , orionspan.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK