Prírodné a štýlové! Aj také sú tenisky z konope od českého výrobcu

  • Nielen u nás, ale aj u našich susedov nájdeš šikovných a podnikavých ľudí, ktorí si ctia životné prostredie. Presne tak možno nazvať aj výrobcu tenisiek - značku Bohempia. Táto sa rozhodla začať vyrábať obuv z netypického materiálu - konopnej látky.
tenisky
fashion-map.cz
  • Nielen u nás, ale aj u našich susedov nájdeš šikovných a podnikavých ľudí, ktorí si ctia životné prostredie. Presne tak možno nazvať aj výrobcu tenisiek - značku Bohempia. Táto sa rozhodla začať vyrábať obuv z netypického materiálu - konopnej látky.

Konopná látka je takmer zabudnutým materiálom, ktorý znovuobjavila práve česká značka Bohempia. Rozhodla sa totiž vyrábať ekologickú a extrémne kvalitnú obuv. V súčasnosti je totiž kvalita obuvi diskutabilná. Do celého sveta prúdia topánky z Číny, ktoré sa predávajú za nízku cenu. To sa odráža na výdrži. Takáto obuv zriedkakedy prežije jednu sezónu. Materiály, z ktorých sú tieto produkty vyrobené patria medzi to najlacnejšie, čo sa dá nájsť.

konopné teniskyZobraziť celú galériu (2)
zdroj: facebook.com

Niet divu, že takáto obuv sa začne kaziť pár mesiacov po zakúpení. Druhým problémom je znečisťovanie životného prostredia. Syntetický materiál topánok nie je totiž jednoduché odbúrať. Problémom môže byť aj uvoľňovanie chemikálií pri nosení, čo môže mať za následok negatívny vplyv na zdravie človeka.

Tenisky pre vegánov

Bohempia tvrdí, že konopné vlákno je najpevnejším prírodným vláknom. Pestovanie konope pritom nie je náročné a spotrebuje sa pri ňom polovičné množstvo vody v porovnaní s pestovaním bavlny. Na pestovanie sa využíva iba minimálne percento chemikálií. Plusom je aj minimálne znehodnotenie pôdy. Konopné vlákno však má aj iné silné stránky. Tou hlavnou je, že má antibakteriálne účinky.

konopná obuvZobraziť celú galériu (2)
zdroj: facebook.com

Práve pre tieto výhody sa rozhodol šéf značky Tomáš Rohal pre pokus. Skúsiť vyzbierať financie, vďaka ktorým by si mohol dovoliť vyrobiť konopnú látku. Kampaň na serveri Hithit dopadla nad očakávania. Práve preto sa rozhodli prísť s produktom a vziať útokom samotný Kickstarter. Tu prezentujú svoju kampaň, ktorá propaguje ich obuv. Cieľová suma bola celkom skromná a to 12 570 eur. Dnes je táto suma prekonaná a zatiaľ sa podarilo vyzbierať v prepočte 18 691 eur.

Do konca kampane pritom zostáva ešte 11 dní. Niet pochýb, že vyzbieraných peňazí bude omnoho viac. Marketing bol totiž zvládnutý dokonale. Tenisky sú prezentované ako vegánske, keďže neobsahujú nič živočíšneho pôvodu. Podrážka obuvi je vyrobená z prírodného kaučuku. Pravosť tvrdenia má zaručiť aj certifikát prvej vegánskej českej značky. Je takmer isté, že si nájdu obľubu práve u zdravo sa stravujúcej časti populácie.

zdroj: hithit.com , www.youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK