Prisťahovalci by sa mali vrátiť späť domov. Dalajláma vyhlásil vo svojom najnovšom vyjadrení

  • Duchovný vodca Tibetu Dalajláma povedal svoj názor na problematiku prisťahovalectva v Európe.
  • Prisťahovalcom treba podľa neho pomáhať, ale pomoc by mala mať hranice
  • Migranti by si mali následne vytvoriť svoju vlastnú krajinu, kde by si nažívali podla svojich pravidiel
utečenci
flickr
  • Duchovný vodca Tibetu Dalajláma povedal svoj názor na problematiku prisťahovalectva v Európe.
  • Prisťahovalcom treba podľa neho pomáhať, ale pomoc by mala mať hranice
  • Migranti by si mali následne vytvoriť svoju vlastnú krajinu, kde by si nažívali podla svojich pravidiel

Problém migrácie je v Európe stále pálivou témou, ktorá vzbudzuje rôzne emócie. Jedna skupina ľudí na čele s politikmi tvrdí, že ľuďom v núdzi je potrebné pomáhať. Druhá skupina skeptikov je presvedčená o tom, že masívny prílev migrantov na starý kontinent bude mať v budúcnosti negatívne dôsledky. Svoje názory pyšne dokladajú mnohými videami zobrazujúcimi násilné správanie migrantov voči ľuďom.

Kde je pravda? Pravdepodobne niekde uprostred. Treba povedať, že nie každý imigrant je násilník a vrah ako to prezentuje určitá skupina ľudí. Na druhej strane časť migrantov má naozaj násilné sklony a po tom, čo sa v novej krajine udomácnia sa nedokážu zmestiť do kože. Ako by sa však utečenci správali vtedy, keby ich počet prekonal počet Európanov je otázne.

Utečenci by mali žiť vo vlastnej krajine

Svoje k problematike prisťahovalectva povedal aj duchovný vodca Tibetu Dalajláma, ktorý dal čiastočne za pravdu odporcom prisťahovalcov. Duchovný vodca vystúpil na konferencii vo Švédsku túto stredu. Počas svojej reči povedal: „Európa patrí Európanom.“

Európa je však podľa neho morálne zodpovedná pomôcť prisťahovalcom, ktorí sú naozaj v ohrození života. „Príjmite ich, pomôžte im a zabezpečte im vzdelanie. Potom by si však mali vytvoriť vlastnú krajinu,“ povedal. Duchovný vodca, ktorý dokonca získal v roku 1989 Nobelovu cenu za mier tak potvrdil to, čo povedal už v roku 2016 v Nemecku.

„Z morálneho hľadiska by mali byť utečenci prijímaní, avšak iba dočasne,“ nechal sa počuť pred dvoma rokmi počas svojho vystúpenia v Nemecku. Práve nemecká kancelárka Merkelová sa stala nepopulárnou po tom, čo súhlasila s masívnym prijímaním utečencov. Dnes dokonca priznala, že prijímanie utečencov nebolo až takým dobrým nápadom a prisťahovalci so sebou priniesli množstvo problémov. Napríklad nepriateľské postoje voči židovskému obyvateľstvu.

V Nemecku sa totiž za posledné mesiace stalo viacero útokov zameraných proti Židom. Polícia ta musí dávať pozor nielen na bezpečnosť väčšinového obyvateľstva, ale špeciálnu pozornosť musí venovať aj ochrane židovských škôl, škôlok a synagóg.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech