Mimozemšťania existujú, tvrdí profesor z Harvardskej univerzity. Ich pokrokovú technológiu sme zažili nedávno

  • Podľa novej knihy profesora Harvardskej univerzity Avi Loeba vedci v roku 2017 zaznamenali prvý náznak inteligentného života mimo Zeme
  • Bol to skalnatý objekt v tvare cigarety s trochu červenkastým odtieňom
  • Vysvetlenie podľa profesora je len jedno: bol to objekt pokrokovej technológie vytvorenej vzdialenou mimozemskou civilizáciou
NASA, Harvard, mimozemšťania, Hawking
Screeenshot Youtube/ Bedroom Conspiracies and Tech, Screeenshot Youtube/ Joker News
  • Podľa novej knihy profesora Harvardskej univerzity Avi Loeba vedci v roku 2017 zaznamenali prvý náznak inteligentného života mimo Zeme
  • Bol to skalnatý objekt v tvare cigarety s trochu červenkastým odtieňom
  • Vysvetlenie podľa profesora je len jedno: bol to objekt pokrokovej technológie vytvorenej vzdialenou mimozemskou civilizáciou

To, či existuje život mimo našej planéty, sa vedci snažia zistiť už desiatky rokov. Najbližšie by k zisteniu mal byť vedec z Harvarskej univerzity astronóm Harvardskej univerzity Avi Loeb, ktorý napísal vo svojej knihe, že mimozemské teleso prešlo okolo Zeme v roku 2017,dočítaš sa na  Yahoo News.

Kniha má vyjsť už tento mesiac a zaoberá sa znakmi inteligentného života mimo našej planéty. Podľa Loeba, prvý takéhoto života bol spomínaný prelet častice, ktorá letela príliš rýchlo na to, aby pochádzala z našej slnečnej sústavy.

Vedci z havajského observatória uviedli v knihe Houghton Mifflin Harcourt, že „objekt prelietal našou vnútornou slnečnou sústavou a pohyboval sa tak rýchlo, že mohol byť iba od inej hviezdy“.

Celé je to inak, vesmír je možno plochý. Nepredstavuj si však papier

Podľa profesora Loeba, predmet nebol prirodzeným javom. Predstavoval časť vesmírneho odpadu vyhodeného inou galaxiou. „Bolo iba jedno mysliteľné vysvetlenie: objekt bol kusom pokrokovej technológie vytvorenej vzdialenou mimozemskou civilizáciou,“ uvádza HMH.

Vesmírny objekt dostal názov Oumuamua, čo v havajčine pomenúva slovo „skaut“. Mal približne 100 metrov, čiže to nebolo veľké teleso.

NASA, Harvard, mimozemšťania
zdroj: Screeenshot Youtube/ Bedroom Conspiracies and Tech

Prelet trval 11 dní

Predstavuje prvý medzihviezdny objekt, aký sa kedy v našej slnečnej sústave zistil. Podľa trajektórie objektu astronómovia dospeli k záveru, že nie je viazaný gravitáciou slnka, čo naznačuje, že iba prechádzal, píše NY Post.

Počas preletu sa nedali urobiť dostatočne ostré fotografie, ale astronómovia boli schopní trénovať svoje ďalekohľady na objekte 11 dní a zbierať kopy ďalších údajov.

Vedci objavili vesmírnu „superdiaľnicu“, vďaka nej môže byť medziplanetárny let neuveriteľnej rýchlosti realitou

Ako prvý potvrdený objekt od inej hviezdy, ktorý navštívil našu slnečnú sústavu, sa tento medzihviezdny interloper javí ako kamenný objekt v tvare cigarety s trochu červenkastým odtieňom,“ uviedlo NASA vo svojom popise objektu.

Po celé desaťročia sme tvrdili, že také medzihviezdne objekty sú vonku, a teraz po prvýkrát máme priame dôkazy o ich existencii,“ uviedol Thomas Zurbuchen, spolupracovník správcu Vedeckej misijnej misie NASA vo Washingtone. Taktiež dodal, že „tento objav, ktorý vytvára históriu, otvára nové okno pre štúdium formovania slnečných sústav mimo našich vlastných“-

Zdroje: https://news.yahoo.com/harvard-professor-claimed-book-alien-175345717.html?guccounter=1, HMH, NY Post

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech