Radosť pracovať. Pozri sa, ako to vyzerá v newyorskej kancelárii spoločnosti LinkedIn

Simona Hanzelová / 9. novembra 2016 / Zaujímavosti

Spoločnosť LinkedIn sídli v slnečnej Kalifornií a má 30 pobočiek po celom svete. Až 700 zamestnancov z celkových 9 200 sa však môže pochváliť tým, že pracuje v samom srdci New Yorku, v preslávenej Empire State Building. Na tejto newyorskej kancelárii sa v LinkedIn rozhodne nešetrilo.

Až ohromných 467 miliónov ľudí vo viac ako 200 krajinách sveta používa LinkedIn na vytváranie profesionálnych sietí a preskúmanie nových pracovných príležitostí. Táto spoločnosť sa stala súčasťou kariéry viacerých z nás. Vieš ale, aké je to pracovať priamo pre LinkedIn? Pozri sa, v akom prostredí pracujú ich zamestnanci v manhattanskej kancelárií, ktorá sa nachádza v ikonickej Empire State Building v srdci New Yorku.

Všetkých návštevníkov a zamestnancov spoločnosti LinkedIn privíta táto farebná recepcia, kde si môžu prečítať knihy a dopriať šálku kávy.

l1

Spoločnosť LinkedIn sa do priestorov Empire State Building po prvýkrát nasťahovala v roku 2011. Odvtedy sa rozrástli a v súčasnosti ich kancelárie zaberajú až viac ako 5 poschodí.

l2

l3

Zamestnanci majú k dispozícií aj vlastné kino, kde môžu pozerať filmy alebo hrať videohry.

l

Z tohto automatu si môžu zamestnanci bezplatne vybrať pracovné gadgety, ako napríklad klávesnice alebo nabíjačky.

l5

Kuchyňa samozrejme nemôže chýbať! Všetci zamestnanci LinkedIn si tu môžu dopriať raňajky a obedy zdarma.

l6

Každý mesiac sa v LinkedIn koná event s názvom „InDay“, počas ktorého sa môžu zamestnanci zúčastniť rozličných teambuildingových aktivít.

l7

l8

l9

Zamestnanci sa môžu odreagovať aj pri biliarde, stolnom futbale alebo si zaspievať karaoke. Takéto aktivity pomáhajú zblížiť ľudí z rôznych oddelení, a práve o to spoločnosti ide.

l10

Po výstupe z výťahu na 28. poschodie sa každý návštevník spoločnosti musí cítiť ako v inom svete. Táto jasnomodrá predsieň pôsobí maximálne futuristicky.

l11

Princípy a hodnoty spoločnosti LinkedIn majú zamestnanci stále na očiach.

l13

Každé poschodie LinkedIn má konferenčnú miestnosť zariadenú v inom štýle, pomenovanú podľa newyorských ulíc.

l14

Hlavné kancelárske priestory spoločnosti sú zariadené v štýle open office.

l15

Zamestnanci nemusia sedieť iba za svojimi stolmi – útočisko môžu nájsť aj v niektorej zo „zašivární“, ktorých je v LinkedIn pomerne dosť.

l16

l17

l18

V tomto útulnom salóniku sa nachádza dokonca aj plynový krb.

l20

Chýbať nemôže ani tichá knižnica – police sú plné kníh, ktoré si zamestnanci priniesli z domu.

l22

Ani steny v LinkedIn nie sú fádne – na mnohých z nich sa vynímajú takéto farebné nástenné maľby.

l24

Keďže zvieratá majú v celej Empire State Building vstup prísne zakázaný, v LinkedIn predsa len našli šikovný spôsob, ako môžu byť ich zamestnanci v kontakte so svojimi domácimi miláčikmi. Výsledkom je táto podarená stena, na ktorej visia fotky štvornohých kamarátov.

l25

Aj táto stena je zaujímavým oživením kancelárskych priestorov. Sú na nej fotografie zamestnancov LinkedIn z čias, keď boli ešte deti. Navyše, pod každou fotografiou je napísané, o akej profesii v tom čase snívali.

l27

Jedným z najzaujímavejších miest je nepochybne táto záhadná stena, ktorú zdobí 133 vintage telefónov. Tomu, kto zdvihne a zavesí ten správny telefón, sa sprístupní sa priestor za stenou. Iba zamestnanci LinkedInu však vedia, ktorý je telefón je ten pravý.

l28

V LinkedIn majú aj špeciálnu miestnosť na všetky uvoľnené stretnutia, párty či narodeninové oslavy. Práve na tomto mieste sa najlepšie budujú nové vzťahy medzi zamestnancami.

l29

A napokon – samozrejmosťou je aj plne vybavená telocvičňa, kde sa môžu zamestnanci po práci odreagovať.

l32

zdroj článku a fotografií: businessinsider.com

Pridať komentár (0)