Raj na Zemi existuje! Toto je podľa turistov najkrajší ostrov na svete

Nastasia Andrejkovičová / 15. júla 2017 / Zaujímavosti

zdroj: shutterstock

Po tretí rok za sebou zvíťazilo filipínske súostrovie Palawan ako najlepší ostrov na svete. Idylický ostrov, ktorý obklopuje 1 800 maličkých ostrovčekov, opäť získal ocenenie časopisu Travel & Leisure. Je to rustikálny a romantický raj na Zemi tvorený vysokými horami, vápencovými jaskyňami, krištáľovo čistou vodou tyrkysovej farby a oblasťami zapísanými do dedičstva UNESCO.

Časopis Travel & Leisure sa každoročne pýta svojich čitateľov na tie najlepšie zážitky z celého sveta – tento rok sa ostrov Palawan môže pochváliť najlepším hodnotením, čo ho vynieslo na prvé miesto. Ostrov sa okrem iného v roku 2013 a 2016 stal aj víťazom ocenenia Najlepší Ostrov.

Ostrovy sú hodnotené podľa aktivít, pamiatok, prírodných úkazov a zaujímavosti, jedla, priateľskej atmosféry, pláži a celkového dojmu.

zdroj foto: shutterstock

Palawan sa prvý krát dostal do povedomia širokej verejnosti po tom, ako sa objavil v niekoľkých hollywoodskych snímkach ako napr. Bourneov odkaz, Pláž a James Bond: Jeden svet nestačí. Kvôli svojej vzdialenej polohe na južnom cípe krajiny, severne od Malajzie, je ostrov podľa miestnych obyvateľov považovaný za „poslednú hranicu“.

Národný park podzemnej rieky Puerto-Princesa (vstup)

zdroj foto: shutterstock

Turisti tento ostrov opisujú  slovami „Najkrajšie miesto na zemi“. Oceánsky život a skryté lagúny v Národnom parku Tubbataha Reef, rovnako ako aj slávna rieka Puerto Princessa, po ktorej je so sprievodcom možné absolvovať prehliadku cez jaskynný systém. To je len zlomok zo všetkých krás, ktoré tento ostrov ponúka.

Palawan sa skladá z jedného veľkého ostrova a z 1 800 malých ostrovčekov

zdroj foto: shutterstock

Nie je prekvapením, že sa v tohtoročnom rebríčku nachádzajú z celkovo desiatich až tri ostrovy z Ázie (2 sú na Filipínach).

Ostrov Hilton Head v Južnej Karolíne je známi svojimi golfovými ihriskami a bielymi pieskovými dunami, vďaka čomu sa umiestnil na 2.mieste.

zdroj foto: shutterstock

Nezabudnuteľný zážitok je možné prežiť aj na ostrove Boracay (Filipíny), ktorý sa umiestnil na 3. mieste.

zdroj foto: shutterstock

Celkové poradie ocenenia „Najlepší ostrov na svete“ podľa čitateľov časopisu Travel & Leisure:

1. Ostrov Palawan, Filipíny 6. Maui, Havaj, USA
2. Hilton Head Island, Južná Karolína, USA 7. Kauai, Havaj, USA
3. Ostrov Boracay, Filipíny 8. Ischia, Taliansko
4. Galapágy, Ekvádor 9. Hvar a Dalmácie, Chorvátsko
5. Santorini, Grécko 10. Bali, Indonézia

 

zdroj: dailymail.co.uk

Pridať komentár (0)