Ranný zásah NAKA: Pri akcii CARNOTAURUS skončili v putách policajní kukláči

  • Policajti NAKA zasahujú od skorého rána
  • V putách mali skončiť dvaja kukláči
zásah polície NAKA kukláči
  • Policajti NAKA zasahujú od skorého rána
  • V putách mali skončiť dvaja kukláči

Elitní policajti Národnej kriminálnej agentúry zasahujú od skorého rána. V putách mali skončiť dvaja muži. Podľa doterajších informácií Startitup má ísť o jedného aktívneho a jedného bývalého policajta zo zásahovej zložky. Dvoch kukláčov už obvinili. Dôvodom zadržania má byť vydieračský únos. Startitup požiadal o stanovisko políciu.

Skutok sa mal stať podľa informácií portálu tvnoviny.sk ešte pár rokmi. Únos podnikateľa údajne súvisí so zločineckou skupinou sýkorovcov a mali ho robiť na objednávku. V tomto prípade vraj išlo o vybavovanie si účtov.

Policajti nazvali akciu na kukláčov krycím názvom CARNOTAURUS. „Počas akcie príslušníci národnej kriminálnej agentúry zadržali dve osoby. Ide o jedného aktívneho a jedného bývalého príslušníka Policajného zboru. Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry v tomto prípade obvinil celkom tri osoby. Konkrétne z obzvlášť závažného zločinu vydieračského únosu, pričom dve z nich aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Aktuálne prebiehajú procesné úkony, preto bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ prezradila pre Startitup Karolína Barinková z policajného prezídia. Obvinenie oboch mužov sa má týkať prípadu z roku 2008.  

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá