Raper 50 Cent zarobil vďaka „zabudnutým Bitcoinom“ milióny eur

  • Najlepší umelci zo sveta rapu využili prílev miliónov a celebritný status na maximum
  • 50 Cent nie je len raper, ale aj podnikateľ, dnes je aj vlastníkom peknej zbierky Bitcoinov
50-cent-bitcoin
Getty Images
  • Najlepší umelci zo sveta rapu využili prílev miliónov a celebritný status na maximum
  • 50 Cent nie je len raper, ale aj podnikateľ, dnes je aj vlastníkom peknej zbierky Bitcoinov

Byť raperom v 21. storočí nie je úplne jednoduché. Predaj hudby poklesol na minimum, a tak si umelci musia hľadať iné zdroje príjmov. Tí najlepší využili svoju popularitu a zarobené milióny na maximum. Táto investícia sa im vyplatila a dnes zbierajú ovocie za svoju snahu. V súčasnosti sa umiestňujú na prvých priečkach v zozname najbohatších rapových umelcov. 50 Cent, autor dnes už legendárnej piesne In Da Club, taktiež patrí do tejto milej spoločnosti najlepších z najlepších.


Konkrétne sa umiestnil na šiestej pozícii za svojím bielym bratom a objaviteľom Eminemom. Celková hodnota jeho majetku by sa mala pohybovať vo výške 120,7 miliónov eur. Raper, ktorý patril na špicu po roku 2000, dnes na svoje najväčšie úspechy spomína s nostalgiou. Hudba však pre neho nebola jedinou formou zárobku. Jeho ciele ale boli omnoho vyššie. Práve preto sa zaradil medzi tých, ktorí sú viac podnikateľmi ako rapermi. Dokonca „pričuchol“ aj do sveta filmu.

Bitcoinový kráľ

Jeho úspech v investovaní mu zaručilo budovanie pomerne širokého portfólia, a tak sa nikdy neprepadlol do mínusových hodnôt. Jeho najväčším úspechom bolo partnerstvo s firmou Glacéau, ktorá vyrábala nápoj s názvom Vitaminwater, ktorý známy raper náležite propagoval. Nerobil to však kvôli peniazom. Nápoj plný vitamínov si naozaj obľúbil. Za jeho aktivitu a nefalšovanú podporu mu podarovali maličký podiel. Z malej omrvinky však získal 80,4 miliónov eur po tom, čo výrobcu nápojov odkúpila firma Coca-Cola za 3,3 miliardy eur.

Na sieti Twitter sa však pochválil aj ďalším úspechom. Vďaka množstvu Bitcoinov si navýšil svoj kapitál v prepočte o pekných 6,5 miliónov eur. V roku 2014 sa totiž rozhodol umožniť fanúšikom nákup svojho vtedajšieho albumu Animal Ambition za dnes najpopulárnejšiu virtuálnu menu.

V tom čase mal jeden Bitcoin hodnotu 533 eur. Za predaj svojho albumu získal stovky Bitcoinov v hodnote 321 880 eur, nič, čo stojí za zmienku. Na účet, kde sa mu Bitcoiny ukladali, preto zabudol. Spomenul si naň až po tom, čo sa kurz Bitcoinu priblížil k rekordným 13 680 eurám za kus začiatkom tohto mesiaca.

zdroj: theverge.com , complex.com , gazettereview.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech