Renault so svojím konceptom elektromobilu očaril každého

Vladimír Chott / 7. júna 2017 / Auto

zdroj: renault.co.uk

Francúzska automobilová značka Renault predstavila svoj prvý elektromobil. Koncept vozidla pomenovaného „Trezor“ prináša spojenie futuristických prvkov a moderných technológií.

Renault predstavil koncept svojho budúceho elektromobilu, Renault Trezor. Tento koncept si okamžite získal množstvo fanúšikov. Na známej prehliadke Concorso d’Eleganza Villa d’Este v Taliansku sa každoročne stretnú tie najkrajšie vozidlá sveta. Na tejto prehliadke sa stal Trezor najkrajším konceptom. Okrem toho získal prvé miesto v kategórii Najlepší design prototypu. V marci bol Trezor na známej Ženevskej automobilovej výstave označený za Koncept roka 2016. Renault Trezor bol prvýkrát predstavený v septembri minulého roka. V súčasnej dobe ide však iba o koncept. Automobilka sa vyjadrila, že ich budúce vozidlá budú inšpirované práve Trezorom.

Motor Trezora sa skladá z dvoch batérií. Prvá batéria sa nachádza v prednej časti vozu, druhá v zadnej. Zaistí sa tak dokonalé rozloženie váhy. Každá batéria má takisto vlastný chladiaci systém.

zdroj foto: renault.co.uk

Motor Trezora má maximálny výkon 260 kW, to sa rovná výkonu 350 koní. Z nuly na sto to zvládne za menej ako 4 sekundy.

zdroj foto: renault.co.uk

Trezor ponúka tri jazdné módy: Neutral, Sport a Autonómny mód. Po zvolení posledného módu sa rozsvieti logo značky. Autonómny mód prevezme kompletne kontrolu nad vozidlom.

zdroj foto: renault.co.uk

Interiér tohto konceptu je naozaj prepracovaný. Ponúka prístrojovú dosku vyrobenú zo sekvojového dreva a dotykový displej v tvare písmena L, na ktorom sa zobrazia všetky potrebné funkcie.

zdroj foto: renault.co.uk

Vo voľnom priestore pred prístrojovou doskou sa nachádza odkladací priestor.

zdroj foto: renault.co.uk

Vozidlo spolupracuje s telefónom svojho majiteľa. Po spárovaní ponúkne možnosť upraviť si nastavenia vozidla podľa vlastného priania.

zdroj foto: renault.co.uk

Cieľom konceptu Renault Trezor sú autonómne vozidlá dostupné za prijateľnú cenu. Automobilka by chcela tento cieľ splniť do roku 2020.

zdroj foto: renault.co.uk

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)