Reštauračná sieť chce prinútiť rodičov, aby odložili mobilné telefóny a venovali sa deťom

  • Situácia s mobilnými telefónmi sa vymyká spod kontroly. Nielen mládež, ale aj rodičia sa nedokážu vzdať milovaných mobilov a to ani počas jedla
  • Sieť reštaurácií Frankie & Benny's sa však predsa rozhodla pre pokus ako odpútať dospelákov od obrazoviek
Unsplash
  • Situácia s mobilnými telefónmi sa vymyká spod kontroly. Nielen mládež, ale aj rodičia sa nedokážu vzdať milovaných mobilov a to ani počas jedla
  • Sieť reštaurácií Frankie & Benny's sa však predsa rozhodla pre pokus ako odpútať dospelákov od obrazoviek

Mobilné telefóny sa stali po štvornohých miláčikoch pravdepodobne najobľúbenejšími členmi domácností. Ako inak sa dá vysvetliť situácia, že sile mobilného telefónu nedokážu odolať ani dospeláci? Je to naozaj tak, tento fenomén si všimli aj v reštauračnej sieti Frankie & Benny’s. Posadiť rodinu za jeden stôl s tým, aby jej členovia spolu komunikovali je čoraz ťažšie.

Predstavitelia reštauračnej siete na tieto údaje prišli sami. Zrealizovali totiž štúdiu na vzorke 1 500 ľudí. Výsledky boli prekvapujúce. Deti by si želali, aby ich rodičia trávili menej času s mobilom v ruke a aby sa im venovali a rozprávali sa s nimi. Až 10 % detí sa snažilo mobilný telefón svojim rodičom skryť z dôvodu získania pozornosti. Až 20 % detí povedalo, že ich rodičia sa venujú radšej svojim mobilným telefónom, než sa rozprávajú s nimi. Táto alarmujúca skutočnosť ich prinútila konať.

Dokážu sa rodičia vzdať mobilov počas jedla?

Svoj problém si uvedomujú aj samotní rodičia. Až štvrtina z nich priznala, že si kontroluje mobilný telefón počas spoločných chvíľ pri jedle. Ďalších 23 % priznalo, že pozerali na mobilný telefón počas toho, keď im ratolesť rozprávala o tom, aký bol deň.

Práve táto neutešená situácia prispela k tomu, že vznikol pokus s názvom No Phone Zone, ktorý bude trvať od dnešného dňa až do 7. decembra. O čo sa jedná? Reštaurácia dá rodinám krabičku, do ktorej môžu umiestniť svoje mobilné telefóny. Samozrejme, je to dobrovoľné a nik nebude nikoho nútiť. Ak bude tento test úspešný, sieť reštaurácií plánuje opakovanie tohto opatrenia v pravidelných intervaloch. Tento krok rozdelil ľudí na dva tábory.

Niektorí sa pýtali, kde sa takéto magické miesto nachádza. Iní sa vyjadrili v podobnom duchu, avšak nezabudli doplniť či sa následne budú mať členovia rodiny o čom rozprávať.

„Hľadali sme viacero ciest ako povzbudiť ľudí, aby sa pri stole viac zapájali. Zistili sme, že ak dáme rodinám šancu rozlúčiť sa so svojim telefónmi na niekoľko hodín, je to fantastická možnosť ako upevniť vzájomné puto a užiť si čas s rodinou,“ povedal hovorca Frankie & Benny’s.

zdroj: bbc.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech