Revolučný robotický kvetináč neúnavne pomáha v starostlivosti o rastliny

  • Pestovanie rastlín nie je jednoduché. Alebo áno? So špeciálnym robotom je starostlivosť hračkou
  • Tento robot totiž s radosťou nosí rastlinky namiesto svojich vlasov a prenáša ich na miesta, kde je dostatok slnka
  • S „vlasmi“ zo zelených listov vyzerá jednoducho neodolateľne
robot
Tia­nqi Sun
  • Pestovanie rastlín nie je jednoduché. Alebo áno? So špeciálnym robotom je starostlivosť hračkou
  • Tento robot totiž s radosťou nosí rastlinky namiesto svojich vlasov a prenáša ich na miesta, kde je dostatok slnka
  • S „vlasmi“ zo zelených listov vyzerá jednoducho neodolateľne

Upravený robot od spoločnosti Vincross je zaujímavý kúsok technológie. Tento stroj so šiestimi nohami pripomína na prvý pohľad akéhosi prerasteného kraba. Chýbajú mu však klepetá. Nezasväteného človeka by ani vo sne nenapadlo na čo všetko sa dá vlastne využiť. Napríklad na starostlivosť o rastliny, ktoré doslova a do písmena rozmaznáva. Jedná sa vlastne chodiaci kvetináč, ktorého „účes“ môžeš meniť podľa toho, akú rastlinku do neho nasadíš.

Môžeš z neho urobiť metalistu, ak do neho vložíš popínavú rastlinu. Fantázii sa medze nekladú. Chodiace čudo následne chodí s rastlinami na prechádzku za slnkom. Je všeobecne známe, že každá rastlina má rada slnko a dokonca sa za ním s radosťou otáča. Nohatý robot to bude robiť miesto nej omnoho rýchlejšie a dokonalejšie. Nevýhodou rastlín je totiž to, že nemajú nohy a nemôžu sa za slnkom pohybovať samé. Takže, ak slnko zájde za roh, tak je po opaľovaní.

kvetináčZobraziť celú galériu (1)
zdroj: Tia­nqi Sun

Robot prepožičia rastline nohy. A tá sa pohybuje všade tam, kde je dostatok slnečného žiarenia. Výsledkom je, samozrejme, rýchlejší rast. Luxus, ako sa patrí. O revolučný nápad sa postaral podnikateľ Tianqi Sun, ktorý založil spoločnosť Vincross. Ten modifikoval robota s názvom Hexa, ktorý je schopný učiť sa na základe sledovania okolitého sveta.

Stanú sa podobné riešenia masovou záležitosťou?

Vďaka modifikácii je tak jednoduché vložiť rastlinu do tela prístroja. Robot sa následne vydá na púť za slnkom. Ak zistí, že rastlina má dosť, znovu sa vráti do tieňa. Nemôže sa tak stať, že sa rastlina spáli. Okrem toho dokonca svojho majiteľa upozorní na to, kedy má rastlina nedostatok vody. Predvedie mu zaujímavý tanec. O správne rozpoznanie chvíle, kedy treba polievať sa stará senzor vlhkosti.

Samotný tvorca chcel dať rastlinám voľnosť. Tie sú totiž veľmi obmedzené a majú najmenšie množstvo slobody. Ľudia svoju možnosť pohybu drasticky rozšírili pomocou rôznych dopravných prostriedkov. Toto riešenie teda umožní rozšíriť možnosti pohybu rastlín. Možno v budúcnosti bude vyzerať pestovanie práve takto a v parkoch a záhradách sa budú pohybovať inteligentné robotické kvetináče.

zdroj: theverge.com

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech