Rihanna sa stala historicky najbohatšou speváčkou na tejto planéte, je oficiálne miliardárkou

  • Speváčka Rihanna prekročila hranicu, ktorá ju zaradila k miliardárom
  • K úspechu jej dopomohol aj vlastný biznis
Rihanna
Facebook/Rihanna
  • Speváčka Rihanna prekročila hranicu, ktorá ju zaradila k miliardárom
  • K úspechu jej dopomohol aj vlastný biznis

Podľa odhadov časopisu Forbes má Rihanna teraz 1,7 miliardy dolárov, čo z nej robí najbohatšiu hudobníčku na svete a druhú, za Oprah Winfreyovou, najbohatšiu osobnosť šoubiznisu. Svoju spevácku kariéru začala už ako 15-ročná. Napriek tomu jej veľkú časť zárobku tvoria spoločnosti, ktorých je spoluvlastníčkou.

Väčšina jej majetku (odhadom 1,4 miliardy dolárov) pochádza z hodnoty Fenty Beauty, z ktorej teraz vlastní 50 %. Väčšina zo zvyšku spočíva v jej podiele v spoločnosti spodnej bielizne Savage x Fenty, v odhadovanej hodnote 270 miliónov dolárov, a v príjmoch z kariéry hudobníčky a herečky, ktorá je špičkou v rebríčkoch, píše Forbes.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by R I H A N N A (@ririgalbadd)

Umbrella

Barbadoská speváčka, herečka, módna návrhárka a podnikateľka sa narodila v roku 1988 v Saint Michael, vyrastala v Bridgetowne. Prvýkrát vstúpila do hudobného priemyslu v roku 2003, kedy nahrala demonahrávky pod vedením hudobného producenta, Evana Rogersa.

Ako dieťa počúvala karibskú hudbu, napríklad reggae, ale aj americký hip-hop a R&B. Obzvlášť ju bavil spev, vyhrala stredoškolskú talentovú šou s prevedením piesne Mariah Carey. Približne v rovnakom čase založila dievčenskú skupinu s dvoma priateľmi a v roku 2004 upútala pozornosť spomínaného amerického hudobného producenta Evana Rogersa, informuje Britanica.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by STARTITUP SK (@startitup_sk)

Singlom „Pon de Replay“ (2005), ktorý sa skloňuje v dancehalle, Rihanna okamžite zaujala medzinárodné publikum. Úspech piesne podporil predaj jej debutovej nahrávky Music of the Sun (2005), na ktorej konvenčné balady R&B zdieľali priestor s tanečným popom s karibskou príchuťou, ktorý predviedol jej melodický barbadoský štýl.

Rihanna čoskoro nasledovala s albumom A Girl Like Me (2006), v ktorom sa objavila klubovo orientovaná „S.O.S.“ Medzi jej najznámejšími hitmi nájdeš pieseň Umrella, Diamonds, Bad Boy či Man Down. 

Fenty Beauty a Savage x Fenty

Kozmetická značka, v ktorej má Rihanna podiel 50 %, prišla na trh v roku 2017. Stala sa veľmi obľúbenou nielen pre samotnú speváčku, ale hlavne pre svoje prispôsobenie sa aj tmavšej pleti. Spoločnosť ponúka až 50 odtieňov mejkapov a rôzne produkty. Podnik vlastní s francúzskym konglomerátom luxusného tovaru LVMH (prevádzkuje ho Bernard Arnault).

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FENTY BEAUTY BY RIHANNA (@fentybeauty)

Okrem Fenty Beauty vlastní speváčka 30 % aj v spoločnosti Savage x Fenty. Spoločnosť svou činnosť započala v roku 2018 pod záštitou značky TechStyle Fashion Group.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SAVAGE X FENTY BY RIHANNA (@savagexfenty)

Zdroje: Forbes, Britanica

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech