Robert De Niro otvára luxusný hotel, v ktorom noc stojí 1 100 dolárov

Kristína Vavrová / 21. apríla 2017 / Architektúra

zdroj: pinterest.com/Barbara Kraft

Bilionár Larry Ellison, šéfkuchár Nobu Matsuhisa a slávny herec sa spojili, aby otvorili ultra luxusný hotel Nobu Ryokan Malibu.

Tento hotel sa otvára 28. apríla a je prvým z Nobu Ryokan kolekcie, ktorý má tvoriť sieť prepychových hotelov v exotických destináciách sveta. Nápad pochádza od Ellisona a od ľudí, ktorí stoja za úspechom Nobu reštaurácií. Noc v Nobu Ryokan Malibu, ktorého interiér je inšpirovaný hlavne Japonskom, ťa bude stáť minimálne 1100 dolárov, môže sa to zvýšiť až na 2000 v prípade obdobia dovoleniek.

zdroj: Barbara Kraft

Dvojposchodový hotel sa nachádza kúsok od oceána na Carbon Beach, v oblasti známej pre svoj prepych a blahobyt. Povráva sa, že Ellison tu vlastní 10 domov.

zdroj: Barbara Kraft

Pred tým, ako zaspíš, si nemôžeš nechať ujsť úžasné západy slnka.

zdroj: Barbara Kraft

Hoci toto nie je ani zďaleka prvý Nobu hotel, je prvý, ktorý inšpirovaný Japonským štýlom ryokan.

zdroj: Barbara Kraft

Izby sú ladené do neutrálnych farieb a používajú materiály ako napríklad teakové drevo či vápenec.

zdroj: Barbara Kraft

Cieľom je stelesniť ducha „Omotenashi“, ktorý je v Japonsku známy pre svoju pohostinnosť. Tvorí rovnováhu servisu, luxusu a divadla.

zdroj: Barbara Kraft

Niektoré izby majú aj záhradu a ohnisko.

zdroj: Barbara Kraft

Vybrané izby majú vane vyrobené z teakového dreva a hostia si môžu dohodnúť exkluzívne spa procedúry priamo u nich v kúpeľni.

zdroj: Barbara Kraft

V celom hoteli je veľa prvkov inšpirovaných práve Japonskom, napríklad posuvné dvere shoji, rohože tatami, bambusové uteráky či plátené šaty Yukata.

zdroj: Barbara Kraft

Hostia si môžu zarezervovať večeru v reśtaurácii Nobu Malibu, ktorá je hneď vedľa hotela. V reštaurácii nájdu unikátne Japonské menu, ktoré im môže byť prinesené i na izbu. Mini bar je naplnený gurmánskymi produktami Dean & Deluca.

zdroj: Barbara Kraft

V hoteli nesmie chýbať bazén, posilňovňa, prístup k lehátkam na Carbon Beach, či vstup do Malibu Racquet Club, ktorý by nemal byť vynechaný v prípade, že hostia sa chcú aj športovo vyžiť.

zdroj: Barbara Kraft

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)