Robíš ich len preto, že si introvert. Týchto 21 vecí ťa charakterizuje

  • Svet sa skladá z rôznych typov ľudí. Každý z nás je iný, to znamená, že každý z nás má inú povahu a osobnosť.
  • Niektorí sú extroverti, iní zase introverti.
  • A ak ste introvert, určite viete, že niektoré situácie sú pre vás zložitejšie, ako pre tie menej introvertné typy.
  • Vaše správanie je pre vás úplne normálne, no možno extrovertom vôbec nedáva zmysel a neuvedomujú si, prečo to vlastne robíte.
  • Toto je teda aspoň 21 vecí, ktoré určite robí každý z vás.
zdroj: unsplash.com/philipp-kammerer
  • Svet sa skladá z rôznych typov ľudí. Každý z nás je iný, to znamená, že každý z nás má inú povahu a osobnosť.
  • Niektorí sú extroverti, iní zase introverti.
  • A ak ste introvert, určite viete, že niektoré situácie sú pre vás zložitejšie, ako pre tie menej introvertné typy.
  • Vaše správanie je pre vás úplne normálne, no možno extrovertom vôbec nedáva zmysel a neuvedomujú si, prečo to vlastne robíte.
  • Toto je teda aspoň 21 vecí, ktoré určite robí každý z vás.
1.
Keď mlčíte, ostatní si veľakrát myslia, že ste nahnevaní, alebo že si držíte odstup. Nie je to ale vôbec tak, že si myslíte, že ste lepší než ostatní. V skutočnosti vám na nich naozaj záleží, no niekedy jednoducho neviete, čo povedať.

2.

Váš priateľ vás pozve na nejakú párty, no vy vôbec nemáte chuť ísť. Radšej by ste zostali doma, dobíjali si svoje batérie čítaním knihy, či pozeraním dobrého seriálu alebo filmu, no nechcete zraniť city svojich kamarátov. Preto sa radšej vyhovoríte, že „dnes vám nie je veľmi dobre”.

3.

Akýkoľvek tovar si radšej objednáte pohodlne online, pretože sa doslova desíte toho, že sa budete musieť rozprávať s ďalšou osobou.

4.

Ak ste niekde na oslave či na akcii plnej ľudí, tak zvyknete dlho kontrolovať všetky aplikácie vo vašom mobile len pre to, aby ste sa vyhli rozhovorom s inými ľuďmi.

5.

Občas zostanete na toaletách o niečo dlhšie, než je potrebné, pretože viete, že je to jediné pokojné miesto vo vašej škole alebo na vašom pracovisku.

6.

Keď vás ľudia oslovia s prosbou, aby ste im povedali niečo o sebe, tak na chvíľu doslova zamrznete a potom odrapkáte niekoľko všeobecných viet. Nie ste výreční a na takéto situácie jednoducho nie ste pripravení. Ako introvert máte totiž tendenciu o všetkom najprv popremýšľať, až potom hovoriť.

7.

Stáva sa aj to, že idete na nejakú párty, no nakoniec strávite celú noc rozprávaním sa iba s jednou osobou, v ktorej spoločnosti sa cítite príjemne, pretože nemáte náladu na ostatných.

8.

Opäť, keď sa ocitnete na nejakej oslave a poviete, že „idete domov, pretože ste veľmi unavení”, v skutočnosti nie ste unavení fyzicky, ale psychicky, zo všetkých tých ľudí. Takže aj keď prídete domov, strávite ďalšie tri hodiny čítaním knihy alebo na sociálnych sieťach.

9.

Niekedy máte problém vysvetliť všetky svoje myšlienky a pocity. Vo vašej hlave dáva všetko dokonalý zmysel, no je ťažké  povedať to nahlas, pretože tušíte, že ostatní by vás nepochopili.

10.

Niekomu sa ospravedlňujete, že nemôžte prísť, pretože už máte iné plány, no v skutočnosti vaše „plánovanie” obsahuje pozeranie filmov, čítanie, relaxovanie a oddychovanie doma.

11.

Stáva sa vám, že len tak neprítomne pozeráte von oknom, snívate aj cez deň a cítite, že v tej chvíli vás nič nemôže premôcť či obťažovať.

12.

Keď by ste mali byť sústredení a dávať pozor, napríklad v škole alebo  na pracovnom stretnutí, vaša myseľ začne premýšľať nad úplne inými vecami, ako napríklad cestovanie časom, vesmír alebo osud ľudstva. Vy pritom vôbec netušíte, o čom ten druhý rozpráva.

13.

Niekedy si v mysli predstavujete niečo tak veľmi, až sa prichytíte, že robíte rôzne grimasy, akoby sa to dialo naozaj, prípadne sa rozprávate sami so sebou.

14.

Určite sa vám stáva, že sa ocitnete osamote s niekým, koho nepoznáte a máte s ním len tak nezáväzne konverzovať. Vtedy sa cítite úplne stratení a mlčíte v trápnom tichu, pretože konverzácie o ničom vám vôbec nejdú.

15.

Pred narodeninami si poviete, že nechcete žiadne veľké oslavy ako z hollywoodskych filmov. Jediné, čo vám stačí je, aby ste svoj sviatok či významnú udalosť strávili iba s tými najbližšími priateľmi.

16.

Väčšinou sa spýtate učiteľa, prípadne kolegu, či môžte ten projekt urobiť sami, a to aj napriek tomu, že ide o tímovú prácu. V skutočnosti totižto viete, že tak či tak budete musieť urobiť väčšinu vy, tak to chcete mať aspoň podľa seba.

17.

Na ulici, v autobuse, vo vlaku, či hocikde inde nosíte slúchadlá len pre to, aby ste sa vyhli akémukoľvek rozhovoru s ľuďmi.

18.

Niekto vám povie, aby ste mu zavolali, no vy mu namiesto toho napíšete. Ste totižto oveľa múdrejší, presvedčivejší a sebavedomejší, keď svoje myšlienky napíšete, než ako keď ich vyslovíte nahlas.

19.

Vyhýbate sa kaderníkovi aj niekoľko týždňov, pretože viete, že sa s ním budete musieť rozprávať. Aj keď ide iba na chvíľu.

20.

Po práci ste niekedy tak psychicky unavení, že si v aute ani nezapnete hudbu. Pretože jediné, čo v tú chvíľu chcete, je ticho.

21.

Občas sa vám stane, že máte chuť sa k nejakej téme vyjadriť. Mnoho ľudí sa však vtedy zvykne uraziť, pretože hovoríte len to, čo si myslíte. To znamená, že len pravdu.

zdroj: psch.interez.sk