Robot na skladanie bielizne vzbudil obrovský záujem nežného pohlavia

  • Ženy to určite poznajú, plné koše oblečenia, pranie a žehlenie
  • Skladanie bielizne je ale zďaleka najhoršie, potvrdil to aj obrovský záujem o nový vynález
  • Robot na skladanie bielizne preberie na svoje „mocné ramená“ túto nemilú činnosť žien v domácnosti
robot
facebook.com
  • Ženy to určite poznajú, plné koše oblečenia, pranie a žehlenie
  • Skladanie bielizne je ale zďaleka najhoršie, potvrdil to aj obrovský záujem o nový vynález
  • Robot na skladanie bielizne preberie na svoje „mocné ramená“ túto nemilú činnosť žien v domácnosti

Ženy to v domácnosti nemajú vždy úplne jednoduché, aj keď páni to môžu vidieť úplne inak. Je však naozaj pravdou, že držanie domácnosti vo funkčnom stave nie je vôbec jednoduchá záležitosť. S čím je doma najviac roboty? S varením? To ani nie. Najhoršia činnosť je určite udržiavanie domácnosti v čistote, aby sa v nej človek cítil dobre a nemusel sa hanbiť ani v prípade neočakávaných návštev. Jedným z najväčších žrútov času je určite špinavá bielizeň a všetko s tým spojené.

Pre ženy i mužov

Pranie, žehlenie a skladanie bielizne predstavujú dlhodobý a nudný proces. Hotový horor. Manželka sa však musí tváriť naoko šťastne. Blýska sa však na lepšie časy. Výrobcovia tu vidia medzeru na trhu a zároveň chcú pomôcť zaneprázdneným ženám. Po sušičkách a žehliacich automatoch prichádzajú ďalší neúnavní pomocníci v podobe robotov na skladanie bielizne.

Jedným z nich je aj usilovný FoldiMate, ktorý poskladá všetko, čo potrebuješ, bez reptania. Pre koho je tento stroj určený? V prvom rade pre zaneprázdnené ženy, ktoré si musia odpracovať „druhú zmenu“ doma. Prípadne pre mužov, ktorí sú single, ale chcú, aby ich byt nepripomínal, že tu chýba ženský prvok. V oboch prípadoch by mal byť tento pomocník povinnosťou. Čo však dokáže?

Prvýkrát sa pojem FoldiMate objavil na výstave CES v minulom roku. Spôsobil veľký humbuk a aj napriek cene jemne presahujúcej 700 eur a veľkosti práčky záujem predčil všetky očakávania. 8 000 predobjednávok hovorí za všetko, a tak sa na tvárach zakladateľov objavil úsmev. Kto vydržal a neobjednával minulý rok, sa určite teraz potešil. Bol predstavený nový, mierne drahší model, ktorý prináša vylepšenia a vydarený dizajn. Stále je to však pomerne veľké zariadenie.

Je to hlavne preto, lebo dokáže „schrúmať“ a poskladať všetky veľkosti oblečenia – od najmenšej až po XXL. Či sú to nohavice, košele, detské oblečenie alebo dokonca aj obliečky na vankúše. Všetko bude poskladané v kvalite najlepšej gazdinky. Jediné, čo ešte nedokáže, je skladanie spodného prádla a ponožiek. Ale to možno prinesie budúca verzia.

Nový model má však v porovnaní so starším určitý nedostatok. Chýbajú mu vône, ktoré vylepšili pocit z poskladaného prádla. Tie museli ustúpiť lepšej mechanike skladania. Nevýhodou je aj určitá práca vopred. Prádlo nie je možné vložiť do podávača len tak vo forme guľky, štvorca alebo iných geometrických tvarov. Jednoducho bielizeň musí byť pekne vystretá a upevnená do dvoch štipcov. Ak ti to nerobí problém, určite tento vynález rád privítaš vo svojej domácnosti aj ty.

zdroj: theverge.com, foldimate.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech