Rusko má ponorku, ktorá dokáže vyrobiť umelé tsunami. Má devastačné účinky

  • Ničivé vlny tsunami, ktoré postihli Japonsko v roku 2011 zanechali za sebou 16 000 obetí
  • Rusko pracuje na plavidle, ktoré mu umožní „vyrobiť si“ vlastnú tsunami
  • Proti sile prírody by nepriateľ na pobreží jednoducho nemal žiadnu šancu
tsunami
youtube
  • Ničivé vlny tsunami, ktoré postihli Japonsko v roku 2011 zanechali za sebou 16 000 obetí
  • Rusko pracuje na plavidle, ktoré mu umožní „vyrobiť si“ vlastnú tsunami
  • Proti sile prírody by nepriateľ na pobreží jednoducho nemal žiadnu šancu

Záhadný podmorský stroj, ktorý chce Rusko používať na vytváranie obrovských vĺn tsunami, je proti tomu, čo dokáže pomerne maličký. Je to nový typ podmorského plavidla, ktoré dokáže na pobreží rozpútať poriadne peklo. Existenciu tejto tajomnej ponorky potvrdil pred mesiacom prezident Ruska, Vladimír Putin vo svojom každoročnom príhovore k národu. Tajomné plavidlo má mnohé výhody, ktoré ho robia takmer nezničiteľným.

Celý projekt sa donedávna ukrýval za krycie meno Status-6. To bolo však neskôr pozmenené na Poseidon. Toto meno ho vystihuje omnoho viac. Poseidon bol totiž gréckym bohom, ktorý vládol nad moriami a vodným živlom. A práve vláda nad neskrotnými prírodnými silami je cieľom Ruska. Tie stačí následne nasmerovať na nepriateľa a nastane hotová pohroma. Záhadné plavidlo môže totiž niesť termonukleárnu bombu o sile 100 megaton, ktorá dokáže pri explózii hlboko pod vodnou hladinou vytvoriť obrovské vlny tsunami.

Experti tvrdia, že už bomba s polovičnou silou by pri výbuchu pod vodnou hladinou dokázala spôsobiť vlny o výške 97 metrov. Už takáto výška tsunami je neskutočným extrémom, pred ktorým by neušlo nič živé. Sto megatonová bomba by tak mohla vytvoriť vlnu o výške takmer 200 metrov.

Rusko sa stane vládcom morí

Poseidon bude okrem toho neskutočne rýchly. Jeho maximálna rýchlosť by mala byť 56 uzlov, čo je v prepočte takmer 104 km/h. Na jedenkrát by mal dokázať prekonať vzdialenosť 9 977 kilometrov. Okrem samotnej bomby na „výrobu tsunami“ môžu byť na palube umiestnené aj medzikontinentálne nukleárne zbrane, ktoré dokážu zasiahnuť USA, prípadne zlikvidovať lietadlové lode nepriateľa. Ruský prezident neskrýval nadšenie. Ponorka bude totiž imúnna voči zbraniam nepriateľa. Spolieha sa totiž na svoju obrovskú rýchlosť a operačnú hĺbku.

„Dobre umiestnená nukleárna bomba, ktorá má silu v rozsahu 20-50 megaton môže takmer s istotou vytvoriť dostatočné množstvo energie o sile tsunami z roku 2011 a dokonca ju môže ešte prekonať,“ povedal fyzik a výskumník nukleárnych zbraní Rex Richardson.

Ak by bola takáto bomba vypustená v blízkosti pobrežia Ameriky, nielenže by zaplavila mestá ako Los Angeles či San Diego, ale rádioaktivitou kontaminovaná voda by dopadala na povrch týchto miest v podobe rádioaktívneho dažďa, ktorý by dokonal dielo skazy.

zdroj: dailymail.co.uk , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech