Ryanair sa topí v škandále. Rasistický útok muža na pasažierku tmavšej pleti vyvolaj búrlivé diskusie

  • Na palube lietadla nízkonákladovej leteckej spoločnosti sa odohral rasistický verbálny útok na pasažierku tmavej pleti
  • Video vzbudilo búrlivé reakcie.
  • Niektorí dokonca vyzývajú na bojkot leteckej spoločnosti, ktorá je v celej situácii nevinne
Ryanair-Boeing-737-EI-DCH
youtube
  • Na palube lietadla nízkonákladovej leteckej spoločnosti sa odohral rasistický verbálny útok na pasažierku tmavej pleti
  • Video vzbudilo búrlivé reakcie.
  • Niektorí dokonca vyzývajú na bojkot leteckej spoločnosti, ktorá je v celej situácii nevinne

Rasizmus je veľmi kontroverznou témou. Je svojím spôsobom v spoločnosti pevne zakorenený, a to aj napriek tomu, že ho verejne mnoho z nás odsudzuje. Práve preto každý prípad rasizmu vzbudzuje búrlivé emocionálne reakcie verejnosti. Jedna strana rasizmus obhajuje a tá druhá je striktne proti.

Rasizmus by sme nemali tolerovať

Podobné reakcie spustilo aj najnovšie amatérske video z lietadla spoločnosti Ryanair. Európska letecká spoločnosť sa tak nepriamo dostala do centra obrovského škandálu. Na palube sa na rovnakom sedadle nachádzala staršia žena tmavej pleti a starší muž bielej pleti. Ten vstal pravdepodobne ráno inou nohou, ako mal a rozhodol sa vyvŕšiť na nič netušiacej pasažierke.

Člen posádky lietadla, ktoré letelo z Barcelony do Španielska a následne do Londýna musel do hádky zasiahnuť. Jeden pasažier dokonca požadoval, aby tento muž vystúpil z lietadla. V krátkom videu vidíme muža, ktorý sedí pri okne. Muž je viditeľne podráždený a odmieta sedieť v blízkosti afro-americkej pasažierky.

Všetko začalo pritom pomerne nevinne, pasažierka sedela na okraji sedadla, keď sa chcel starší muž dostať na svoje miesto ku oknu. Po cestujúcej požadoval, aby sa uhla. Tá však zostala sedieť, a tak muž začal kričať. Mal totiž pocit, že sa mu nechce uhnúť schválne. Skutočnosť však bola taká, že pasažierka mala problém s chôdzou, pretože trpela artritídou.

Muž dokonca nazval ženu škaredým čiernym bastardom. Presne v tomto čase sedel na vedľajších sedadlách hudobník David Lawrence. Práve ten držal v ruke mobilný telefón a celú situáciu zachytil. Následne video z celého incidentu umiestnil na sociálne siete.

Video, samozrejme, vzbudilo búrlivé reakcie. V súčasnosti je celá situácia predmetom vyšetrovania. Polícia pracuje priamo so spoločnosťou Ryanair a španielskymi autoritami. Lawrence tiež upozornil na dvojaký meter. Ak by podľa neho urobil túto istú vec človek, ktorý má tmavú pleť voči bielemu pasažierovi, bol by okamžite z lietadla vyhostený alebo by skončil vo väzení. Niektorí diskutujúci dokonca vyzývajú na bojkot leteckej spoločnosti.

zdroj: cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech