Miliardár zo Silicon Valley sa rozhodol pre nesmrteľnosť. Zaplatil si asistovanú samovraždu na vedecké účely

  • Mladý 34-ročný miliardár Sam Altman sa túži stať pokusným králikom v neprebádanej oblasti
  • Za 8 116 € dostal pozíciu v poradovníku kontroverzného startupu Nectome
  • Novátorská firma tvrdí, že pozná možnosť, ako skopírovať celú myseľ do digitálnej podoby
  • Článok bol pôvodne uverejnený 7. septembra 2018
collage3
instagram (dunyahalleri)/ Pixabay
  • Mladý 34-ročný miliardár Sam Altman sa túži stať pokusným králikom v neprebádanej oblasti
  • Za 8 116 € dostal pozíciu v poradovníku kontroverzného startupu Nectome
  • Novátorská firma tvrdí, že pozná možnosť, ako skopírovať celú myseľ do digitálnej podoby
  • Článok bol pôvodne uverejnený 7. septembra 2018

Po tomto vyhlásení sa s objednávkami priam vrece roztrhlo. Čo je na tejto firme také výnimočné, keď sa okolo nej spustilo také obrovské haló? Nectome jednoducho tvrdí, že dokáže to, čo sa zatiaľ nikomu nepodarilo. Mnoho ľudí totiž v kútiku duše túži po nesmrteľnosti. Veď čo ak po smrti nastane úplná tma a jednoducho prestaneš existovať? Strach zo smrti máta mnohých, a práve preto vznikajú podobné firmy. Vždy sa totiž nájde množstvo ľudí, ktorí si za takéto niečo s radosťou zaplatia.

Nesmrteľnosť za „babku“?

Cena je pritom pomerne ľudová. Za kompletnú službu dáš v prepočte  9 241 €, čo určite zarobíš za jeden rok v práci. Nesmrteľnosť za pár tisíc eur? No neber to! Poradovník sa tak utešene napĺňa a na čakacej listine je presne 25 odvážlivcov vrátane mladého miliardára, ktorý je jedným zo spoluzakladateľov startupového akcelerátora Y Combinator. Ako to podľa Nectome všetko funguje?

Každý záujemca, ktorý sa rozhodne pre nesmrteľnosť, by mal byť napojený na prístroje. Následne mu bude do žíl zavedená kombinácia špeciálnych firemných balzamovacích chemikálií. Táto účinná kombinácia látok je podľa veľkolepého vyjadrenia firmy stopercentne fatálna. Nestane sa teda, že by si zostal napoly živý a napoly mŕtvy. „Je to niečo podobné ako asistovaná samovražda pod dohľadom lekárov,“ nechal sa počuť spoluzakladateľ kontroverznej firmy Robert McIntyre.

Cieľom je mozog okamžite zabalzamovať, čo by malo podľa vyjadrenia firmy uchovať kompletný obsah mysle bez straty jedinej spomienky. „Veríme, že v tomto storočí bude možné reálne zdigitalizovať tieto informácie a použiť ich na rekonštrukciu vášho vedomia,“ dodal. Balzamovacie látky udržia telo v použiteľnom stave stovky až tisícky rokov.

Samozrejme, asistovaná samovražda sa nevykoná na mladých ľuďoch, ale až v prípade, keď bude človek starší a ochorie na nejakú nevyliečiteľnú chorobu. Zákony v USA totiž asistovanú samovraždu povoľujú iba v určitých prípadoch a aj to iba v piatich štátoch krajiny. O tom, že ich balzamovacia technika naozaj funguje, niet pochýb.

V pokuse dokázali dokonale zachovať mozog prasaťa tak, že pod mikroskopom bolo vidieť všetky spojenia medzi nervovými bunkami. Či je to však dostatočné na to, aby v mozgu ostali aj spomienky, je druhá vec. Nikto totiž nevie, či mozog uchováva informácie aj po odpojení od zdroja energie. Viac o tejto téme si môžeš prečítať TU.

Zdroj: dailymail.co.uk , technologyreview.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech