Secret appka pre všetkých, ktorí potrebujú šíriť klebety

Andrej Kras / 27. marca 2015 / Business

Tento rok bol pre Secret, anonymnú “klebetnícku” aplikáciu, plný dôležitých momentov. Zažila raketový úspech hneď po spustení počas minulej zimy a takmer tak isto rýchly prepad v rebríčku Appstore.

 

Istý človek z vnútra prezradil pre Business Insider, že firma teraz uvažuje nad zmenou svojho smerovania. “Jednou z možností o ktorých sa šepkalo bolo, že vstúpia do startupového inkubátoru – čo by dovolilo Secret-u testovať nové myšlienky a nájsť niečo, čoho sa budú môcť chytiť”, vysvetľuje zdroj.

Tiež sme začuli, že inkubátor nie je až tak pravdepodobný, ale firma rozhodne uvažuje nad tým, ako upraviť a znovu naštartovať svoj produkt. Nie je jasné, či bude aktuálna verzia mobilnej aplikácie Secret fungovať naďalej, alebo skončí, keď začne firma meniť svoje zameranie.

 

 

Secret založili David Byttow, bývalý zamestnanec Googlu a programátor v Square, a Chrys Bader-Wechseler. Spolu vytvorili v januári 2013 anonymnú aplikáciu na zdieľanie klebiet, ktorá sa podobala na inú obľúbenú aplikáciu – Whisperer.

 

Ľudia v Silicon Valley okamžite na Secret naskočili a rôzne novinky z veľkých technologických spoločností sa tu objavili skôr ako boli oficiálne oznámené na Twitteri, či vypustené cez tradičné informačné kanáli. Secretu sa podarilo v prvom kole v marci 2014 získať 8,4 milióna dolárov a neskôr v júlovom druhom kole ďalších 25 miliónov. Počas druhého kola vymenili obaja – Byttow aj Bader-Wechseler – časť svojich akcii za 3 milióny dolárov. Zdroj tvrdí, že Byttow si za svoje 3 milióny okamžite kúpil Ferrari – hračku ktorú chcel už veľmi dlho.

 

 

Čoskoro po príleve investícii začala popularita Secretu upadať.

Zdalo sa, že jeho okamžitá popularita bola skôr vyhnaná článkami médii, ako skutočným záujmom užívateľov. Firma začala pracovať na iných konceptoch aplikácii a v decembri prerobili Secret tak, aby sa viac podobal na Yik Yak, anonymnú mikroblogovaciu platformu pracujúcu s vašou polohou.

 

V januári opustil spoločnosť jeden zo spoluzakladateľov, Bader-Wechsler. Istá osoba prezradila Business Insideru, že on a Byttow mali veľmi odlišné predstavy o tom, ako zachrániť spoločnosť. Ľudia, ktorí s Byttowom už v minulosti pracovali tiež tvrdia, že nie je najlepším manažérom, a že veľká dráma nastala už keď opúšťal Square. Viacero zdrojov tvrdí, že oznámil spoločnosti svoj odchod len krátkym emailom, ktorý odkazoval na jednu jeho spolupracovníčku, s ktorou chodil a repliku z filmu Dobrý Will Hunting: “Gotta see about a girl.”

 

 

Jedna z najlepších androidových programátoriek, ktorú zamestnávali, Sarah Haider, taktiež odišla v ten istý mesiac. Teraz pracuje pre startup Periscope, ktorý práve odkúpil Twitter. Nanešťastie, šialený rok Secretu je vlastne celkom typický startupový príbeh. Firmy ako Yo, Ello, a Turnable tiež vytvorili veľa rozruchu keď začínali, ale čoskoro si uvedomili, že mediálny ohlas a skutočná popularita sú dve rozdielne veci.

 

Nie je jasné, koľko peňazí má Secret na to, aby zistil, čo vlastne chce – ale očividne skúmajú mnohé možnosti.

 

zdroj: businessinsider

Pridať komentár (0)