Šéf PS Šimečka z Vallovej centrály: Odchodu SaS do opozície rozumiem. Vládnuť s Matovičom je ťažké

  • Startitup vo volebnej centrále Matúša Valla vyspovedal šéfa PS Michala Šimečku
  • Ten si pochvaľuje spoluprácu s SaS a chápe ich odchod do opozície
Michal Šimečka počas rozhovoru
Startitup/Matej Hlbočan
  • Startitup vo volebnej centrále Matúša Valla vyspovedal šéfa PS Michala Šimečku
  • Ten si pochvaľuje spoluprácu s SaS a chápe ich odchod do opozície

Do predvolebnej centrály Matúša Valla dnes zavítalo množstvo známych osobností, či už zo šoubiznisu, ale aj politiky. Svoje útočisko si totiž „rozložil“ v bratislavskom Binariu, kde sídli napríklad aj Nadácia Zastavme korupciu. 

Medzi známymi hosťami sa napríklad ukázal zabávač Ján Gordulič a z politikov zase europoslanec Martin Hojsík, exšéfovia Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko a Michal Truban, ale aj súčasný predseda hnutia Michal Šimečka. Toho sme vyspovedali v čase, keď volebná noc u vallovcov prebiehala v plnom prúde. 

Šimečka si koaličnú spoluprácu pochvaľuje

Podľa predbežných výsledkov volieb by mal bratislavský magistrát aj nasledujúce roky viesť práve Vallo. Ten totiž jeho najväčšieho konkurenta Rudolfa Kusého podľa predbežných čísel predbehol s prehľadom s vyše 65 percentami. Práve Šimečka bol spočiatku na centrále Juraja Drobu, ktorý sa podľa čerstvých čísel už prehlásil za víťaza.

„Atmosféra tu, ale aj u pána Drobu, ale aj v PS je veľmi dobrá, je pozitívna, a to napriek tomu, že nemáme ešte tie finálne čísla. Zatiaľ zo toho všetkého, čo vieme, to vyzerá na veľmi dobrý výsledok pre koalíciu Team Bratislava, Progresívne Slovensko a SaS,“ opísal Šimečka.

Spolupráca sa vyjednávala mesiace až roky

Šimečka prezradil, že samotná volebná koalícia sa vyjednávala mesiace až celé roky. „Môžem povedať, že koalícia je výsledkom nielen nejakej náhody, alebo toho, že sme si teraz povedali, že poďme, ale aj prienikov a vyjednávaní o kandidátoch a kandidátkach. Bola to veľmi dobrá spolupráca. Či už na osobnej úrovni medzi mnou a Jurom Drobom, Matúšom Vallom, ale aj na úrovni kandidátov jednotlivých kampaní,“ dodal šéf PS.

Šimečka o Matovičovi

Šimečku sme sa tak opýtali, či by si vedel predstaviť spoluprácu SaS aj vo veľkej politike, prípadne s ňou vytvoriť povolebnú vládnu koalíciu. „Netajím sa tým, že SaS je pre nás najbližší partner či už hodnotovo alebo všeobecne politicky. Teraz sme si odskúšali tú spoluprácu  aj v praxi v bratislavskom kraji a osvedčila sa bez ohľadu na to, aký bude výsledok sa osvedčila. Za mňa, samozrejme, si to viem predstaviť,“ načrtol možné plány do budúcnosti Šimečka.

Zajímalo nás, ako šéf progresívcov vníma nedávny odchod saskárov do opozície. „V niečom im samozrejme rozumiem, lebo vládnuť s Igorom Matovičom bolo a je ťažké. Rozumiem tomu, je toto jediné čo sa dá o tom povedať, uvidí sa, aký to bude mať ďalší vývoj,“

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá