Šestka miliardárov, ktorá pochádza z naozaj chudobných pomerov

Richard Vitkovský / 13. marca 2018 / Zaujímavosti

zdroj: Flickr
  • „Povolanie syn“. Takto hanlivo nazýva laická verejnosť mnohých bohatých ľudí
  • Skutočnosť je však taká, že práve tí najlepší z najlepších pochádzali z veľmi skromných pomerov

Oprah Winfrey

Známa televízna tvár nemala vždy na ružiach ustlané. Narodila sa do chudobnej rodiny v Mississippi. Ani to jej však nezabránilo stanovovať si vysoké ciele. Po zisku štipendia na štátnej univerzite v Tennessee si pripísala aj titul najmladšej televíznej spravodajkyne tmavej pleti. V roku 1983 sa presťahovala do Chicaga, kde sa postupne prepracovala do médií a následne k vlastnej televíznej show.

Jan Koum

Zakladateľ komunikačnej appky WhatsApp sa narodil na Ukrajine a vo veľmi chudobných pomeroch. Jeho matka sa preto rozhodla presťahovať do slnečnej Kalifornie. Žili v lacnom apartmáne a aby mali peniaze, Jan zametal podlahu v blízkom obchode. Zachránila ho až láska k počítačom. Keď sa naučil programovať, vytvoril aplikáciu WhatsApp, ktorá mu navždy zmenila život.

Larry Ellison

Pochádzal z tvrdej newyorskej štvrte Brooklyn a o výchovu sa starali jeho teta a strýko. Po smrti svojej tety sa rozhodol odísť do Kalifornie, kde celých osem rokov vykonával rôzne pofidérne práce. Všetko sa zmenilo v roku 1977, keď založil Oracle, ktorá patrí medzi top technologické spoločnosti na svete.

Francois Pinault

Zo sivej myšky predátorom. Aj tak by sa dal charakterizovať život tváre módneho konglomerátu Kering. V mladosti musel dokonca opustiť strednú školu kvôli narážkam spolužiakov na svoju chudobu. Dnes by si ich mohol všetkých kúpiť. On však radšej kupuje menšie firmy, ktoré spadnú na dno po turbulenciách na trhu.

Leonardo Del Vecchio

Ocitol sa v sirotinci už v mladom veku. Nie však kvôli úmrtiu svojich rodičov, ale kvôli chudobe. Jeho matka sa totiž o neho nedokázala postarať. Keď dospel, tak sa zamestnal vo firme, ktorá vyrábala časti automobilov a rámy na okuliare. Práve druhý produkt ho očaril a okuliare sa stali jeho vášňou. Keď mal 23, otvoril si vlastný obchod. Z malej predajne sa neskôr stal najväčší výrobca slnečných a dioptrických okuliarov na celom svete.

Roman Abramovich

Život tohto miliardára sprevádzala smrť. Keď mal rok, jeho matka zomrela na otravu krvi. Jeho otec zomrel o dva roky neskôr. Ako úplná sirota sa dostal do opatery svojho strýka. Počas štúdií začal podnikať a založil firmu vyrábajúcu plastové hračky. Práve vďaka tomu sa dostal k biznisu s ropou. V období medzi rokmi 1996 – 1997 spolu s Borisom Berezovskym sprivatizoval ropnú spoločnosť Sibneft. Táto je dnes známa pod názvom Gazprom Neft.

zdroj: businessinsider.com , wikipedia.org

Pridať komentár (0)