Si freelancer a nikdy sa nezastavíš? Máme tipy ako si užiješ vianočné sviatky v pokoji

  • Freelancing je vysnívanou formou práce pre mnohých mladých ľudí. Má však aj svoje tienisté stránky
  • Jednoducho nemáš nárok na dovolenku. Ako potom prežiť vianočné sviatky v pokoji?
  • Stačí dodržať nasledujúce tipy a úspech je zaručený
freelancer
flickr
  • Freelancing je vysnívanou formou práce pre mnohých mladých ľudí. Má však aj svoje tienisté stránky
  • Jednoducho nemáš nárok na dovolenku. Ako potom prežiť vianočné sviatky v pokoji?
  • Stačí dodržať nasledujúce tipy a úspech je zaručený

O práci freelancera sníva v súčasnosti množstvo mladých ľudí. Jedná sa totiž o rastúci trend. Dôvodom je hlavne to, že môžeš fungovať úplne nezávisle z akéhokoľvek miesta na svete. Stačí ti len pripojenie na internet. Každá minca má však dve strany. Ako freelancer nemáš nárok na dovolenku ani počas vianočných sviatkov. Často sa tak stáva, že si nútený pracovať, aj keď iní oddychujú. Ako vypnúť počas Vianoc?  Máme pre teba zopár tipov.

1. Odolávaj nutnosti pracovať

Ako freelancer si sa určite naučil pracovať v každom čase a na každom mieste, len aby si potešil klienta. Ak prestaneš pracovať, môžeš mať zo seba zlý pocit. Prvou prekážkou budeš teda ty sám. Preto aspoň na Vianoce odolaj volaniu vnútorného hlasu a venuj vzácny čas svojim najbližším a rodine. Výhodou Vianoc je to, že väčšinou oddychujú aj tvoj klienti. Tým pádom budeš mať logicky menej práce. Uvedom si, že od nového roka ťa čaká nával nových projektov. Možnosť vypnúť počas Vianoc by si si mal teda náležite užiť.

2. Ukonči všetky dôležité projekty

Dať si pauzu je pomerne jednoduché. Aby si si však užil sviatky tak ako treba, mal by si sa uistiť, že si dokončil všetky dôležité projekty. Ak to tak nie je, môžeš sa porozprávať so svojím klientom. Počas vianočných sviatkov môže byť totiž prístupnejší tomu, že projekt odovzdáš neskôr. Výhodou je to, že tvoj klient bude s veľkou pravdepodobnosťou tráviť Vianoce v kruhu blízkej rodiny, a tak termín s radosťou posunie až na nový rok.

3. Zbav sa všetkého, čo by ťa mohlo rozptyľovať

Ešte predtým než sa poberieš na zaslúžený odpočinok by si sa mal tak trošku odpútať od okolitého sveta a dotieravých klientov, ktorí pracujú aj počas sviatkov pokoja. Vynikajúcim riešením je nastavenie automatizovaných emailových odpovedí, ktoré tvojich prípadných klientov upovedomia na to, že máš počas sviatkov voľno. Tiež by si si mohol vymazať všetky pracovné aplikácie z mobilného telefónu a vypnúť notifikácie. Ak si extrémista, môžeš mobil rovno vypnúť a je vybavené. Okamžite pocítiš neskutočný pokoj. Digitálny detox je totiž na nezaplatenie.

zdroj: creativeboom.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK