Si vášnivý cestovateľ? Potom by si mal navštíviť jednu z TOP destinácií pre rok 2019

  • Ak si vášnivý cestovateľ a na budúci rok plánuješ navštíviť zaujímavé miesta, máme pre teba zopár tipov
  • Deväť naozaj zaujímavých destinácií vybral tím z Booking.com. Jedná sa o fantastické miesta roztrúsené po celom svete
cestovanie
flickr
  • Ak si vášnivý cestovateľ a na budúci rok plánuješ navštíviť zaujímavé miesta, máme pre teba zopár tipov
  • Deväť naozaj zaujímavých destinácií vybral tím z Booking.com. Jedná sa o fantastické miesta roztrúsené po celom svete

1. Wadi Rum, Jordánsko

Ak máš rád žlto-oranžovú farbu, mal by si navštíviť oblasť Wadi Rum v Jordánsku. Púštna oblasť ťa určite upúta. Obrovskú plochu spestruje množstvo pohorí z pieskovca. Toto miesto veľmi pripomína povrch Marsu.

2. Samarkand, Uzbekistan

Ak chceš spoznať cudziu kultúru čo najlepšie, mal by si navštíviť mesto Samarkand v Uzbekistane. To leží na Hodvábnej ceste. Jedná sa o historickú obchodnú cestu, ktorá prepájala Čínu s Rímskou a Byzantskou ríšou. Mesto je plné stredovekej architektúry. Najpopulárnejším miestom je určite námestie Registan. To patrí k najkrajším námestiam sveta.

3. Bacalar, Mexiko

Ak miluješ nedotknutú prírodu, mal by si navštíviť mesto Bacalar v Mexiku. Aj keď sa nenachádza priamo pri oceáne, o prímorský zážitok neprídeš. Nájdeš tu totiž jazero Bacalar známe pod názvom jazero siedmych farieb.

4. Ouarzazate, Maroko

Mesto Ouarzazate je vstupnou bránou k púšti Sahara. Na tomto mieste sa nachádza fantastická opevnená dedina Ait Ben Haddou. Práve z tohto miesta môžeš pozorovať dokonalý východ a západ slnka.

5. Palomino, Kolumbia

Palomino je malé prímorské mesto nachádzajúce sa na severnom pobreží Kolumbie. Na svoje si prídu hlavne milovníci nádherných pieskových pláží, ale aj divoko žijúcich zvierat. Na tomto mieste sa totiž hojne vyskytujú opice a tukany.

6. Mestia, Gruzínsko

Mesto Mestia sa nachádza vo vzdialenejšej oblasti Gruzínska v nadmorskej výške 1 500 metrov. Na svoje si tu príde takmer každý. Ak miluješ pokoj môžeš sa ponoriť do štúdia miestnej histórie a stráviť čas v múzeu Svaneti. Pre dobrodruhov je určená cesta k ľadovcu Chalaadi.

7. Kigali, Rwanda

Hlavné mesto Rwandy sa v súčasnosti otvára turistickému ruchu. Miesto, na ktorom leží sa zvykne nazývať územím tisícok pohorí. Každý milovník turistiky si tu nájde to svoje. V Národnom Parku Volcanoes môžeš naživo vidieť majestátne lesné gorily.

8.  Leeuwarden, Holandsko

Holandské mesto Leeuwarden bolo právom nazvané hlavným mestom kultúry pre rok 2018. Nachádza sa tu množstvo múzeí, pre milovníkov nakupovania sú otvorené fantastické obchodné domy a tiež sa tu dá dobre najesť. Mesto najlepšie spoznáš zo sedla bicykla.

9. Ksamil, Albánsko

Ksamil je dedina, ktorá sa nachádza v Južnom Albánsku a je zároveň skrytým pokladom. Ťahá sa pozdĺž albánskej riviéry. Milovníkom kúpania ponúkne nádherné priezračné more, pokojné pláže a fantastické reštaurácie. V blízkosti sa nachádza jazero Syri I Kaltër – Modré oko.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech