Simpsonovci majú schopnosť predpovedať budúcnosť. Podarilo sa im to opäť v spojení s olympiádou

  • Tvorcovia Simpsonovcov pravdepodobne pozostávajú zo samých veštcov
  • Ako inak by bolo možné, že v priebehu vysielania sa im podarilo „predpovedať“ množstvo udalostí z budúcnosti?
  • Aké zaujímavé predpovede kreslených hrdinov sa stali skutočnosťou?
simpsonovci
facebook.com
  • Tvorcovia Simpsonovcov pravdepodobne pozostávajú zo samých veštcov
  • Ako inak by bolo možné, že v priebehu vysielania sa im podarilo „predpovedať“ množstvo udalostí z budúcnosti?
  • Aké zaujímavé predpovede kreslených hrdinov sa stali skutočnosťou?

Simpsonovci už dávno získali kultový status. Prvý diel o netypickej žltej rodinke zo Springfieldu sa na obrazovkách objavil v roku 1989. Odvtedy ubehlo mnoho rokov a komická família nás nie a nie opustiť. Seriál sa stal legendou a je vôbec najdlhšie vysielaným. Bolo vyrobených 29 sérií a odvysielaných 640 častí. Tento rok sa začne vysielať už v poradí tridsiata séria. Možno aj tá prinesie odpovede na otázky, ktoré sú pre nás zatiaľ veľkou neznámou.

Simpsonovci totiž naozaj predpovedali mnohé veci. Naposledy sa splnila predpoveď z epizódy vysielanej pred ôsmymi rokmi. V Boy Meets Curl sa rodinka ocitne na olympijských hrách vo Vancouveri. Marge a Homer spoja sily s Agnes a Seymorom Skinnerovcami. Zmiešaný tím sa zúčastní súťaží a vďaka tomu postúpi na olympijské hry, kde nakoniec porazí v curlingu švédsky tím. Bodaj by aj nie, keď Marge mala čo-to natrénované vďaka pravidelnému umývaniu dlážky!

O osem rokov neskôr sa podarilo Američanom poraziť Švédsko na olympijských hrách v Pjongčangu a odniesť si zlatú medailu. Číra náhoda? Ani nie. Tvorcom Simpsonovcov sa podobné predpovede podarili už mnohokrát. Napríklad v epizóde Lisa’s Sax, ktorá sa vysielala v roku 1997, sa im podarilo predpovedať vypuknutie epidémie eboly v Afrike v roku 2014. Aby toho nebolo málo, tak v epizóde Politically Inept z roku 2013 sa Homer ocitol v televízii a v spodnej časti obrazovky v novinkách zo sveta prebehol nápis: „Európa ponúka Grécko na eBayi“.

Na prvý pohľad komická vsuvka sa o dva roky neskôr potvrdila, keď Grécko začalo mať obrovské problémy. V epizóde z roku 1998 s názvom When You Dish Upon A Star sa podarilo predpovedať kúpu filmovej spoločnosti 20th Century Fox spoločnosťou Walt Disney. V jednej scéne z filmového prostredia sa objaví budova, na ktorej je veľkými zlatými písmenami napísané: 20th Century Fox divízia spoločnosti Walt Disney.

V decembri minulého roka vydal zábavný koncern vyhlásenie, že kupuje väčšinu mediálnej spoločnosti Fox za 42,4 miliardy eur. Pravdepodobne najzaujímavejšiu predpoveď priniesla epizóda Bart to the Future z roku 2000. Lisa sa stane prezidentkou a predchádzajúci prezident Donald Trump jej zverí krajinu v zúboženom stave.

zdroj: dailymail.co.uk , youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech