Simpsonovci to urobili znova. Predpovedali deň smrti Stephena Hawkinga

  • Aspoň to tvrdia fanúšikovia seriálu Simpsonovci, ktorých tvorcovia sú pravdepodobne veštcami
  • Epizóda, ktorá bola vysielaná po smrti slávneho fyzika, podľa fanúšikov nepriamo prezradila dátum jeho smrti
hawking
YouTube
  • Aspoň to tvrdia fanúšikovia seriálu Simpsonovci, ktorých tvorcovia sú pravdepodobne veštcami
  • Epizóda, ktorá bola vysielaná po smrti slávneho fyzika, podľa fanúšikov nepriamo prezradila dátum jeho smrti

Stephen Hawking zomrel presne 14. marca 2018, čo je veľmi zaujímavý dátum. V rovnaký deň sa totiž narodil aj slávny teoretický fyzik a vzor pre mnohých svojich nástupcov – Albert Einstein. Po smrti Stephena Hawkinga sa ho tvorcovia Simpsonovcov rozhodli uctiť a cez víkend odvysielali epizódu z roku 1999 pod názvom They Saved Lisa’s Brain ( Zachránili mozog Lisy), v ktorej sa dnes už zosnulý vedec objavil.

Ako sa dalo čakať, epizóda vzbudila množstvo reakcií. Je totiž známe, že tvorcovia seriálu majú schopnosť alebo skôr šťastie predpovedať budúcnosť. Fanúšikovia tak hľadali nejakú spojitosť, čo sa im aj podarilo. V tejto časti má Hawking rapovú vložku, kde rapuje pieseň s názvom A Brief History Of Rhyme. Ako to u raperov býva zvykom, nesmie tu chýbať poriadna reťaz. A naozaj. Zlatá reťaz s nápisom E = mc2 visí Stephenovi na útlom krku.

Na prvý pohľad nič, čo by malo pútať pozornosť. Ale tento nápis je priamo spojený s menom Alberta Einsteina. Toto je totiž znenie známej rovnice opísanej v Einsteinovej teórii relativity. Je to najslávnejšia rovnica všetkých čias. A práve na toto reagovali pozorní fanúšikovia s nadšením.

Na internete sa začali hromadiť správy typu: „Simpsonovci to znova dokázali!“ Ak sa na to pozrieš logicky, tak je tu odkaz na Alberta Einsteina, ktorý sa narodil 14. marca 1879. Stephen zomrel v rovnaký deň. Je tu teda spojenie dvoch osôb, ktoré majú niečo spoločné. Či je to však predpoveď jeho smrti, je otázne.

Fanúšikom dokonca vadilo, že epizóda bola odložená až na víkend a nevysielala sa v deň jeho smrti. V tejto epizóde okrem rapovej vložky Stephen zachráni Lisu na špeciálnom lietajúcom vozíku vybavenom mnohými vymoženosťami.

Ako to už v podobných prípadoch chodí, táto časť vzbudila obrovské emócie a rozcitlivení fanúšikovia zdieľali svoje príspevky, v ktorých vzdávali zosnulému vedcovi úctu. Simpsonovci sú v predpovediach mnohokrát ešte lepší ako tomu bolo v tomto prípade.

zdroj: dailymail.co.uk , wikia.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech