Škoda pripravuje svoj prvý elektromobil. Zákazníkov chce pritiahnuť hlavne cenou

  • Česká Škoda sa pomaly, ale isto začína pripravovať na boom elektromobilov, ktorý môže vypuknúť už najbližšie roky
  • Prvý elektrický model českej značky bude pritom vychádzať z mestského modelu Citigo
  • V kombinácii s dobre nastavenou cenou môže Škoda poriadne zamiešať kartami
škoda
flickr
  • Česká Škoda sa pomaly, ale isto začína pripravovať na boom elektromobilov, ktorý môže vypuknúť už najbližšie roky
  • Prvý elektrický model českej značky bude pritom vychádzať z mestského modelu Citigo
  • V kombinácii s dobre nastavenou cenou môže Škoda poriadne zamiešať kartami

Česká automobilka Škoda pripravuje svoje prvé elektrické vozidlo. Tento krok sa dal očakávať. Elektromobily sa totiž začínajú čoraz viac objavovať aj na našich cestách. Žiadny automobilový výrobca by jednoducho nemal otáľať. Nie nadarmo sa hovorí: Kto prv príde, ten prv melie. Vedenie Škody sa rozhodlo, že ich chystaný elektromobil bude v prvom rade určený na presun po meste. Mestské elektromobily pôjdu totiž na odbyt lepšie aj vďaka cene.

Práve preto sa vo vedení rozhodli, že jednoducho využijú súčasný model Škoda Citigo, ktorý je vďaka svojej veľkosti ideálnym kandidátom a ľahko si poradí s preplnenými cestami a nedostatkom parkovacích miest vo veľkých mestách. Aby si Škoda podmanila český trh, rozhodla sa nastaviť veľmi agresívnu cenu.

Lákavej cene neodolá žiadny zákazník

Cena za nové Citigo v elektrickej podobe by sa mala ustáliť na 19 000 eurách. Chystaný automobil by mal byť vybavený veľkokapacitnou zásobárňou elektrickej energie. Vďaka batérii s kapacitou 37,7 kWh by nemalo byť problémom prejsť na jedno nabitie až 270 kilometrov. Táto vzdialenosť je ideálna pre jazdu po meste a zaručí ti, že automobil nebudeš musieť nabíjať každý deň. Prvé elektrické vozidlo českej značky by malo byť predstavené v budúcom roku.

Škoda však chystá omnoho viac prekvapení. Budúci rok by mala byť totiž odhalená hybridná verzia modelu Škoda Superb. V príprave je aj úplne nový elektrický automobil vyvinutý úplne od nuly.  Vision E by mal prísť v roku 2020 a zamiešať karty na trhu s elektrickými vozidlami.

Toto je však iba začiatok. Automobilka si uvedomuje, že okolo roku 2025 bude trh automobilmi vyzerať úplne inak ako dnes. Je takmer isté, že elektromobily budú v tom čase preferované mnohými motoristami. Aby bola značka na tento záujem pripravená, plánuje do tohto dátumu navýšiť ponuku elektromobilov. Podľa šéfa Škody Berhnarda Maiera by malá mať značka do roku 2025 v ponuke až 10 modelov elektrických vozidiel.

Očakáva sa, že cena elektromobilov začne pomaly klesať. Je to hlavne preto, lebo sa budú zdokonaľovať technológie a vozidlá sa budú vyrábať lacnejšie. Pravdepodobne sa tiež dočkáme aj dlhoočakávaného pokroku v rozvoji akumulátorov.

zdroj: idnes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech