Škodovka spúšťa plnú ofenzívu na elektromobily. V priebehu zopár rokov uvedie až 10 modelov

  • Automobilka Škoda nemá vo svojej ponuke zatiaľ žiaden elektromobil, čo môže byť obrovská chyba
  • Práve preto odhalila smelé plány.
  • Do štyroch rokov bude mať na trhu 10 vozidiel budúcnosti
škoda
škoda
  • Automobilka Škoda nemá vo svojej ponuke zatiaľ žiaden elektromobil, čo môže byť obrovská chyba
  • Práve preto odhalila smelé plány.
  • Do štyroch rokov bude mať na trhu 10 vozidiel budúcnosti

Česká automobilka Škoda nespí na vavrínoch. Automobilový priemysel dneška je totiž pomerne búrlivý. Stojí na prechode medzi súčasnosťou a budúcnosťou. Na budúcnosť, ktorú predstavujú elektromobily sa treba vopred náležite pripraviť.

Pripravení majú totiž obrovskú výhodu a prácu pre svojich zamestnancov na mnohé roky napred. Najďalej vo vývoji elektromobilov je určite spoločnosť Tesla, ktorá zvalila prvý dielik domina. V jej stopách sa však postupne vyberajú už aj ďalšie značky. Množstvo automobiliek má už dnes nejaký ten elektromobil vo svojej ponuke.

Tí, ktorí prípravu podcenia a nechajú sú ju na poslednú chvíľku budú mať určite veľké problémy. Česká automobilka Škoda patrí v našich končinách k najobľúbenejším výrobcom automobilov a svoju pozíciu si chce aj naďalej uchovať. Vo svojej ponuke však zatiaľ nemá ani jeden elektromobil. A času nazvyš naozaj moc nezostáva.

Ostáva len jediná možnosť, a to začať na vozidlách budúcnosti pracovať čo najskôr vo veľkom. Škoda sa nezabudla so svojimi smelými plánmi pochváliť. Do roku 2022 má v pláne uviesť rekordných 10 nových modelov, ktoré budú vybavené elektromotorom. Informujte portál iDnes.cz. Zopár modelov bude mať hybridných pohon, ktorý dá zákazníkovi dve možnosti ako automobil používať. Hybridy sú v súčasnosti pomerne obľúbené. Ďalšie modely budú plne elektrické.

Populárna Octavia ako hybrid

Škoda dokonca plánuje vyrábať vlastné elektrické motory. Do tejto oblasti by chcela v priebehu šiestich rokov investovať až dve miliardy eur. Pozrime sa však na prvý elektrický model, ktorý by chcela automobilka uviesť na trh už v tomto roku.

Bude sa jednať o obľúbený mestský model Citigo. Miniatúrne elektrické vozidlo by sa malo pýšiť dojazdom 300 kilometrov. Na mestský automobil je to viac než dosť. Do budúcna sa však plánuje aj SUV-čko Vision iV, ktoré by malo byť vrcholovým modelom v ponuke elektromobilov Škoda.

Čo sa hybridných vozidiel týka, prvý model by mala predstavovať Škoda Superb. Toto vozidlo bude odhalené na bratislavskom autosalóne už v máji tohto roka. Dočkať by sme sa však mali aj hybridnej verzie obľúbenej Octavie.

zdroj: ihned.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech