Školy, ktoré ťa dostanú na Wall Street

Richard Vitkovský / 2. apríla 2017 / Lifehacking

Si večný študent? Rád sa učíš, bavia ťa financie, akciový vývoj, manažment a snívaš o vile na pobreží mora? Nasledujúce tipy na naj školy v oblasti obchodu a financií ťa môžu k tomuto snu priblížiť alebo ti napomôcť k tomu, aby si zarábal šesť ciferné sumy a to každý rok. Poďme sa na ne pozrieť.

Všetky školy, ktoré tu nájdeš, sa ocitli medzi desiatimi najlepšími z veľkého prieskumu realizovaného v USA. Absolventom zaručujú plat v priemere 140 000 dolárov za prvý rok práce. No nie je to skvelé? Každá bola ohodnotená priemernou známkou, pričom sto bolo maximálne hodnotenie.

Andersonova škola manažmentu na univerzite v LA

Absolventom zaručí počiatočný plat vo výške 140 457 dolárov ročne. Škola nadviazala formu spolupráce s gigantom Google. Tak sa majú študenti možnosť dozvedieť niečo z know how, ktoré ich určite posunie o mnoho krokov dopredu. Škola vychovala množstvo úspešných ľudí, napríklad šéfku YouTube Susan Wojcicki.

školy

zdroj foto­gra­fie: wikimedia.org

Univerzita v  Michigane – Rossova škola obchodu

Hodnotením 89 zo 100 sa radí medzi špičku. Školu často navštevujú personalisti z takých firiem ako Google, Amazon a Microsoft. Aby študenti nestratili smer a mohli rozbehnúť úspešnú kariéru, majú k dispozícii viac ako 50 koučov, ktorí ich postrkujú správnym smerom. Priemerný plat absolventov je 145 926 dolárov.

Harvardova škola obchodu

Školy ako Harvard nemôžu sklamať. Hodnotenie 100 to aj potvrdzuje. Trošku však zaostáva v oblasti finančného vzdelávania. Absolventi tejto školy patria medzi elitu. Milionári, miliardári, prezident Bush alebo bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg. Absolventi si prilepšia ročne  v priemere o 153 830 dolárov.

Haasova škola obchodu

Walter Haas, tak znie meno človeka, ktorý sa postaral o to, aby sa značka Levi Strauss & Co stala najväčším výrobcom odevov pred rokom 1979. Po ňom, ako bývalom absolventovi, dostala aj meno. Je druhou najstaršou školou obchodu v USA. Aj to potvrdzuje jej kvality. Pre túto univerzitu je typický obrovský záber smerov, ktorými sa môžeš pri štúdiu uberať. Absolventi školy sú tiež náležite ocenení v priemere 143 565 dolármi.

školy

zdroj foto­gra­fie: wikimedia.org

Sloanova škola manažmentu

Táto škola sídliaca v Massachusetts má za sebou poriadne dlhú – až storočnú históriu. Študent má voľbu z troch smerov: manažment, podnikanie a inovácie a financie. Pikoškou je, že 93 percent absolventov školy sa v roku 2016 zamestnalo do troch mesiacov po ukončení štúdia u firiem ako Amazon alebo Google.

Standford – škola obchodu

Palo Alto je známa oblasť, odkiaľ vyšlo mnoho úspešných absolventov hlavne z oblasti IT a technológie.  Niet divu, keď tu sídli Standfordská univerzita. Priemerný zárobok absolventov danej školy nie je vôbec zlý: 153 553 dolárov.

školy

zdroj foto­gra­fie: stanford.edu

Kolumbijská škola obchodu

V New Yorku dbá hlavne na tvorbu súdržnej komunity. Nováčikovia sú umiestnení do skupín o počte maximálne 70 ľudí, ktorí navštevujú spoločne všetky kľúčové predmety. Absolventmi školy sú hlavne velikáni v oblasti financií. Priemerná pláca začína na 150 000 dolároch.

Boothova škola obchodu v Chicagu

Najsilnejšou stránkou školy je to, že študenti sa učia priamo praxou v  reálnom obchode. Študenti pracujú v „labákoch“ priamo na rozbiehajúcich sa startupoch. 98-percentné hodnotenie školy hovorí za všetko. Ak chceš pracovať pre top firmy, tak toto miesto je pre teba ako stvorené.

školy

zdroj foto­gra­fie: wikimedia.org

Whartonova škola

Dostala plný počet bodov, podobne ako Harvardova univerzita, aj napriek tomu, že je druhá najdrahšia. Prečo? Zamestnateľnosť absolventov je 96-percentná. A to hlavne v oblasti financií.

Sternova škola obchodu v New Yorku

Poslednou z desiatky najlepších škôl je Sternova škola. Bola pomenovaná po miliardárovi Leonardovi Sternovi, ktorý nielenže školu absolvoval, ale poskytol aj finančnú injekciu na stavbu budovy školy v roku 1988. Môžeš si vybrať z troch smerov. Táto škola zameriava na individualitu každého študenta a to sa potom odráža aj na prístupe k výučbe.

školy

zdroj foto­gra­fie: wikimedia.org

zdroj businessinsider.com

Pridať komentár (0)