Skupinka kajakárov sa stretla zoči voči nebezpečnému a hlavne obrovskému žralokovi

  • Jennifer Kneale zachytila minulý mesiac zábery, na ktoré bude ešte dlho spomínať
  • Spolu so svojím tímom kajakárov sa rozhodla ísť naproti obrovskému žralokovi
  • Zvedavý žralok si votrelcov preskúmal pekne zblízka
  • Napriek tomu sa im nič nestalo
kajak
YouTube
  • Jennifer Kneale zachytila minulý mesiac zábery, na ktoré bude ešte dlho spomínať
  • Spolu so svojím tímom kajakárov sa rozhodla ísť naproti obrovskému žralokovi
  • Zvedavý žralok si votrelcov preskúmal pekne zblízka
  • Napriek tomu sa im nič nestalo

Skupinka kajakárov práve končila svoj pracovný deň v miestnej výcvikovej škole, keď sa členka tímu Jennifer Kneale dozvedela o tom, že v prístave Erin Bay na ostrove Man sa nachádza obrovský žralok. Správu okamžite oznámila svojim kolegom. Tí od nadšenia povyskakovali, vzali kajaky na plecia a hor sa smerom k miestu, kde sa objavil votrelec. Žraloky sú nebezpečné tvory, a preto určite krútiš hlavou nad riskantným správaním trúfalej skupinky.

Po tom, ako prišli na miesto, kde sa žralok nachádzal zostali v kajakoch sedieť úplne bez pohnutia. Niet sa čomu čudovať, keďže v ich tesnej blízkosti sa objavila známa plutva vyčnievajúca z vody. Zvedavý žralok bol tak blízko, že sa ho kajakári mohli bez problémov dotknúť. Aj napriek tomu však ani jeden z členov tímu neskončil ako potrava tohto, na prvý pohľad, nebezpečného predátora.

Žraloky sa delia na množstvo druhov. Niektoré môžu byť pre ľudí nebezpečné. Typickým príkladom je žralok biely. V tomto prípade by bola pravdepodobne situácia trošku iná. Na mieste sa však nachádzal žralok obrovský, ktorý nemá zuby, a tak je vlastne úplne neškodný, a to aj napriek tomu, že môže dosiahnuť v extrémnych prípadoch dĺžku viac ako 12 metrov.

Bezzubý žralok nehryzie

Stret dvoch rozdielnych svetov tak prebehol v pokoji a mieri. Ani jedna strana nerobila prudké pohyby. Žralok nebol na tomto mieste náhodou. Jednalo sa totiž o miesto s vyšším výskytom planktónu. Obrovská ryba mala papuľu otvorenú dokorán a nasávala chutnú potravu, ktorú voda obsahovala.

Žraloky obrovské sú okrem svojej mierumilovnosti veľmi zvedavé. Aj to je dôvod, prečo ho kajaky zaujali. Aj napriek tomu, že reálne nebezpečenstvo nehrozilo boli všetci zúčastnení vo vytržení. V takomto prípade je totiž nutné zachovať pokoj. Pri rýchlejšom pohybe by sa zvedavý tvor mohol vyplašiť a ujsť.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK