Skupuje nehnuteľnosti, má vlastnú firmu a služobníctvo. Takto vyzerá život najbohatšieho psa na svete

  • Pre niekoho to môže byť ponižujúce, ale tento pes vlastní taký majetok, aký my možno nikdy neuvidíme
  • Má väčší majetok než na Slovensku Kmotrík, Široký a Póor dohromady
  • Nejde o žiadnu psinu, ale život nemeckého ovčiaka Gunthera IV.
Gunther IV
Money.com a Blogspot
  • Pre niekoho to môže byť ponižujúce, ale tento pes vlastní taký majetok, aký my možno nikdy neuvidíme
  • Má väčší majetok než na Slovensku Kmotrík, Široký a Póor dohromady
  • Nejde o žiadnu psinu, ale život nemeckého ovčiaka Gunthera IV.

Ak si po tomto článku povieš, že svet sa zbláznil, nebudeme sa vôbec čudovať. „Forbes neberie do úvahy bohatstvo zvierat. Ak by sa to však stalo, jeden pes by bol pravdepodobne na vrchole zoznamu,“ písal nedávno zahraničný portál Wamiz.

Reč je o nemeckom ovčiakovi Guntherovi IV., ktorého neustále rastúci majetok sa odhaduje už na 400 miliónov dolárov. Keby sme tento majetok porovnali s majetkami najbohatších Slovákoch, nemecký vlčiak by na vrchole síce neskončil, ale stačilo by mu to zhruba na 15. či 16. miesto. Je to viac peňazí, než akými sa môžu podľa Forbes rebríčka pochváliť napríklad Kmotrík, Široký a Póor dohromady.

Gunther IV. je ale jednoznačne najbohatším zvieraťom planéty a zrejme jediným zvieraťom, ktoré má vlastný, ľudský personál – služobníctvo. Okrem toho má aj svoju firmu a zopár luxusných rezidencií v Miami, na Bahamách či po Európe, napríklad v Taliansku. „Podľa Investopedie Gunther IV. kúpil vilu od Madonny za viac ako 3 milióny dolárov, rovnako ako vzácnu bielu hľuzovku za 1 500 dolárov,“ všimol si bohatého nemeckého ovčiaka aj známy britský denník Daily Mail.

zdroj: ytimg.com

Ako sa toto vôbec stalo

Ak si začal rozmýšľať, ako tento pes mohol toľko zarobiť a ako dokáže úspešne viesť firmu, kým ty máš možno problém rozbehnúť tú svoju, tak ťa upokojíme, že Gunther IV. sám nezbohatol. Nie je zrovna ani tým, kto tieto nemalé majetky a firmu riadi, ale na to si už dúfame prišiel sám.

Predbehol Muska aj Bezosa. Tajnostkár, ktorý si tento rok na svoje konto pripísal najväčšiu sumu peňazí

Gunther IV. zdedil majetky a nemalé bohatstvo po svojom otcovi Guntherovi III. – áno, aj ten bol pes. Pre začiatok tohto bizarného príbehu musíme ísť ku šľachtičnej vojvodkyni Karlotte Liebenstein, ktorá zomrela v roku 1991. Nemala žiadne deti a dokonca ani blízkych príbuzných, tak celý svoj majetok odkázala na svojho domáceho miláčika Gunthera III., otca súčasného Gunthera IV.

Grófka skutočne nechala Guntherovi III. 106 miliónov dolárov. Peniaze však investovali správcovia a ďalej rástli,“ píše Daily Mail. Treba podotknúť, že správcovia (ľudia) sa o psí majetok starajú naozaj dobre a v priebehu pár desaťročí k nemu pripísali ďalšie stovky miliónov dolárov.

zdroj: .ilmiocaneleggenda.it

Ani psí život boháča nie je úplne jednoduchý

Špekuluje sa, čo sa so všetkým stane po smrti Gunthera IV. Hovorí sa, že bohatstvo jednoducho ďalej prejde na jeho potomkov, no čo ak ich bude mať viac, bude sa jeho majetok deliť alebo všetko získa len jeden? Neexistuje nejaká nemedializovaná dohoda, že po určitom období prejdú tieto majetky na samotných správcov? Toto sú otázky, ktoré si verejnosť pri článkoch o Guntherovi IV. kladie, no na odpoveď si budeme musieť počkať – možno až do Guntherovej smrti.

Čo sa týka jeho osobného života, údajne sa rád hrá a miluje plávanie. Jeho strava by mala byť „absolútnym top“, čo sa dá u psej stravy vo svete nájsť. Ozvali sa však už aj hlasy odborníkov, že takýto životný štýl a pravidelné lietanie po svete psovi neprospieva a je škodlivé pre jeho psychiku, akoby ste „hýčkali“ a neustále cestovali hore-dole s malým dieťaťom. Nuž, života boháča nie je vždy len zlato, aj keď je to v tomto prípade doslova psí život.

Zdroje: Daily Mail, extrastory.cz, Aktuality, Wamiz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech