Skúsenosti na dosah ruky. Značka: MentorsClub

  • Albert Einstein kedysi povedal, že „jediným zdrojom poznania je skúsenosť“. Keď ju sami nemáte, vyhľadajte takých, ktorí ju majú. Napríklad v MentorsClub.
image_1416936348.jpeg
  • Albert Einstein kedysi povedal, že „jediným zdrojom poznania je skúsenosť“. Keď ju sami nemáte, vyhľadajte takých, ktorí ju majú. Napríklad v MentorsClub.

ImpactHub v Bratislave sa rýchlo rozbieha a už o pár dní privíta ľudí na ďalšej akcii. Tento štvrtok sa v priestoroch na Hviezdoslavovom námestí bude hľadať trójsky kôň. Aspoň tak znie časť názvu prednášky skúseného marketéra a konzultanta Daniela Bradáča. Nejde však len o ďalšie jednorazové podujatie, ktoré po záverečnej diskusii skončí a vy budete panikáriť, či ste si všetko zapamätali. Nie. Workshop s Danielom Bradáčom je súčasťou širšieho projektu pod názvom MentorsClub a tento prvý event možno označiť za jeho oficiálne spustenie.

 

 Hlavným cieľom MentorsClub je podpora ľudí, ktorí majú nápad a chcú niečo dosiahnuť. To by samo o sebe možno nebolo až tak výnimočné, keby tento cieľ nenapĺňali s pomocou veľmi kvalitných ľudí – mentorov. „Snažíme sa získať profesionálov úspešných v tom, čo robia, pre myšlienku mentoringu. Chceme, aby boli dostupnejší pre ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať, majú nápad alebo, naopak, problém a chcú sa poradiť. Mnohí úspešní ľudia tvrdia, že mať mentora bolo pre ich úspech zásadné,“ uvádza projekt zakladateľka Eva Bradáčová.

 

 Mentoring sa nám spája hlavne s prostredím startupov. Sme zvyknutí, že akcelerátory či inkubátory ako jednu zo svojich služieb ponúkajú kvalitných mentorov, ktorí majú roky skúseností a môžu ten-ktorý startup raketovo posunúť vpred. Takýto človek je však dôležitý v každej oblasti, v ktorej existuje nápad a chuť tento nápad realizovať. Eva Bradáčová ďalej vysvetľuje: „Určite nie sme len pre technologické startupy. Sme tu aj pre študentov, malé firmy, rodinné podniky, jednotlivcov-podnikateľov, neziskové organizácie, ale aj pre sociálne startupy. Budeme mať zastúpenú oblasť podnikania, technológií, kultúry, ľudských zdrojov, života v korporácii, žien v biznise a mnohé ďalšie.“

 

O tom, že MentorsClub nie je len pre startupy, svedčí aj fakt, že medzi mentormi je významné meno z oblasti hudby a umeleckého manažmentu. Matej Drlička je riaditeľom agentúry Viva Musica!, ktorá má pod palcom každoročné letné podujatie s cieľom priblížiť klasickú hudbu bežným ľuďom v uliciach Bratislavy. Z ďalších expertov možno spomenúť napríklad Juraja Saska z Visibility, Michala Pastiera zo Zaraguzy či odborníkov na oblasť HR Borisa FuggeraDianu Šilonovú. Všetkých mentorov môžete nájsť tu.

 

 

„Už dlhé roky mentorujem a radím viacerým firmám a startupom. Dokonca mi napadlo vďaka tomu spraviť podobný projekt. A keď prišla Evka za mnou, že niečo také už majú hotové, veľmi som sa tomu potešil a pridal sa. Už mi aj vďaka tomuto projektu písal jeden chalan,“ odpovedá Michal Truban na otázku, prečo sa do projektu rozhodol zapojiť a či už poskytol svoje rady.

 

Na základe akého kľúča boli oslovení práve títo profesionáli? „V prvom rade by mali byť úspešní v tom, čo robia a čo už dokázali. A majú chuť sa nezištne podeliť o svoje skúsenosti, aby pomohli niekomu inému,“ hovorí Eva Bradáčová. Zároveň dodáva, že dohodnúť spoluprácu s mentormi nebolo náročné. Naopak, viacerých potešilo, že môžu byť súčasťou tohto nápadu. „Mnohí boli skromní, či o nich vôbec bude záujem. Pritom majú za sebou obrovské projekty a úspechy.“

 

Každý záujemca, zvaný mentee, ktorý čelí v rámci svojho projektu nejakej výzve, môže kontaktovať niektorého z mentorov. Na to je potrebná registrácia a krátka informácia o sebe, projekte či téme, ktorú by rád predebatoval. Mentora bude môcť osloviť mailom, cez skype či pozvať na posedenie pri káve. Ten sa na základe informácií od záujemcu bude môcť rozhodnúť, ako na pozvánku zareaguje.

 

 

„Tak ako sú oblasti, v ktorých pôsobia naši mentori, rôzne, aj workshopy plánujeme robiť na rôzne aktuálne témy – osobný rozvoj, marketing a PR, podnikanie, praktické informácie a skills, fakty a case studies od expertov či online,“ pozýva spoluautorka projektu na workshopy, ktoré budú v budúcnosti. Tým prvým s Danielom Bradáčom všetko len začína. Pribudnú ďalší mentori aj podujatia, na ktorých budú prednášať overení a kvalitní lektori, aby si účastník odniesol tak zážitok, ako aj investíciu do svojho vzdelania.

 A kde sa vzala prvá myšlienka na takýto projekt? Prišla celkom spontánne a – ako mnoho dobrých nápadov – na nečakanom mieste. „Na dovolenke. Ako to už býva, najlepšie nápady prichádzajú, keď človek opustí bežný život. Kultúra mentoringu je v zahraničí veľmi populárna a v globálnych firmách je súčasťou firemnej kultúry. Verím, že aj u nás ľudia pochopia, že tým, že niekomu poradia, obohacujú aj sami seba, lebo robia dobrú vec,“ uzatvára s úsmevom Eva Bradáčová.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá