Skve­lý život Jac­ka Dor­se­y­ho: Sta­ro­no­vý šéf Twit­te­ru je veľ­ký fra­jer!

Martin Bohunický / 6. októbra 2015 / Lifehacking

Twit­ter ozná­mil, že dočas­ný CEO Jack Dor­sey zostá­va pri kor­mid­le aj naďa­lej. Dor­sey bol vyme­no­va­ný do tej­to fun­kcie dočas­ne potom, čo Dick Cos­to­lo v júli odstú­pil.

 

Teraz je jasné, že Jack vo svojej funkcii pokračuje nastálo. Pritom to nie je prvýkrát, čo by viedol Twitter. V roku 2006 patril k spoluzakladateľom, o dva roky neskôr však odišiel. Vrátil sa v roku 2010, no nedarilo sa mu. V tom roku sa totiž stal aj výkonným riaditeľom spoločnosti Square, ktorá sa stará o mobilné platby. V roku 2012 bol z Jacka miliardár. Dnes je jeho majetok odhadovaný na 2,2 miliardy dolárov.

 

Toto je príbeh Jacka Dorseyho.

 

Dorsey popri strednej škole programoval. Vo veku 15 rokov vyvinul softvér, ktorý dodnes používajú niektoré taxi služby.

 

 

Keď sa netúlal obchodmi s elektronikou, ani sa nestaral o svoju fantasy ligu, ktorú vytvoril pre priateľov, Jack rád a často navštevoval punkové koncerty.  Ako mnohí miliardári, ani Jack nikdy nedokončil vysokú. Síce to skúsil rovno na dvoch, ale nebolo to proste ono.

 

 

V roku 2000 vyvinul prototyp, ktorý mu cez BlackBerry a e-mail dovolil pravidelne informovať priateľov o zmenách vo svojom živote. Ohromený však nebol nikto. V roku 2006 nastúpil do spoločnosti Odeo, kde stretol ostatných zakladateľov Twitteru.

 

 

21.Marca 2006 poslal Jack svoj prvý tweet

 

Dorsey spolu s Williamsom a Stoneom kúpili doménu twitter.com za 7,000 dolárov. V roku 2008 prestal byť Dorsey spokojný. Odišiel, založil Square a investoval aj do Foursquare. V roku 2011 mal Dorsey príležitosť vyspovedať prezidenta Obamu v prvej “Twitter Town Hall”.

 

 

Twitter ponúkol v roku 2013 akcie na predaj a v priebehu pár hodín bol z Jacka miliardár. Dorsey ale nie je z tých, ktorí by svoje bohatstvo prehýrili a do práce cestuje autobusom. “V autobusoch som videl vzostup Instagramu, Vine a Snapchatu. Tiež som videl, ako si stojí Twitter oproti Facebooku. Fakt si myslíte, že niekto ešte v buse číta knihy a noviny?”

 

 

A simple morning pleasure: an empty bus.

A photo posted by Jack Dorsey (@jack) on

 

Vlastní BMW 3 Series, no nechodí ním často. “BMW je moje jediné auto, pretože je to najlepšie auto na planéte.”

 

 

Jack nemá pracovný stôl, pracuje čisto na iPade. Má tiež masérsku licenciu. Jack túžil byť módnym návrhárom a dodnes je považovaný za jedného z najštýlovejších mužov v technologickom biznise.

 

 

Pravidelne cestuje po svete a ukazuje to svojim 3 miliónom followerov.

 

 

Medzi jeho hobby patrí lietanie.

 

 

Jeho dom na pobreží stál takmer 10 miliónov dolárov.

 

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)