Slováci majú TOP kúpele Európy na dosah ruky. Stačí prejsť pár kilometrov

  • Prírodné kúpele sú od Slovákov vzdialené na dosah ruky
  • Prinášame ti zoznam tých top v Európe
kupele
TripAdvisor, Aqua Spa Resorts
  • Prírodné kúpele sú od Slovákov vzdialené na dosah ruky
  • Prinášame ti zoznam tých top v Európe

Nový rok ešte len začal a ty si už potrebuješ oddýchnuť a zrelaxovať sa? Žiaden problém. Pokiaľ nie si úplným fanúšikom mora a exotických destinácií, tak kúpele môžu byť skvelým miestom na zrelaxovanie tela aj mysle. Slováci však ani netušia, aké nádherne kúpele máme v podstate len pár kilometrov od našich hraníc. Prekvapivé sú aj ceny, ktoré sú často veľmi prívetivé.

Szechenyi, Budapešť

Začať by sme mohli hneď u našich južných susedov. Niet pochýb, že kúpele Szechenyi v Budapešti sú skutočne magickým miestom s impozantným charakterom a každý deň lákajú veľké množstvo turistov. Niet sa čomu čudovať. Sú to najväčšie a najobľúbenejšie zo všetkých termálnych kúpeľov v Maďarsku. Dokonca jedny z najväčších kúpeľov s horúcimi prameňmi v Európe.

18 obrovských bazénov je otvorených každý deň počas celého roka vrátane štátnych sviatkov. Práve vtedy je ich návšteva mimoriadne obľúbená. Okrem vonkajších a vnútorných geotermálnych bazénov tu môžeš nechať odpočinúť svoje telo na masážnych procedúrach, môžeš využívať sauny, posilňovňu, relaxovať pri bazénoch s tvojím obľúbeným drinkom alebo pohárom kvalitného maďarského vína.

Môžeš dokonca ochutnať prírodnú vodu, ktorá zásobuje bazény z hĺbky viac ako 1 000 metrov pod povrchom.

kupele Budapešť
zdroj: TripAdvisor

Kúpele Szechenyi mali v roku 2013 100 rokov a počas ich storočnej histórie teplú liečivú vodu a zábavné bazény využil neuveriteľný počet návštevníkov. Bolo ich približne 100 miliónov. 

Cena za celodenný vstup je približne 23 eur. V cene máš, samozrejme, aj uzamykateľnú skrinku. Táto cena platí však len počas pracovných dní. V prípade víkendu a sviatkov si priplatíš ďalších 5 eur. 

Hürlimannbad & Spa, Zürich

Kúpele v Budapešti majú svoje čaro, ale máme tu pre teba niečo aj v prípade, že by si sa rozhodol si dať pauzu od veľkomesta a chcel zažiť možno ultimátnu romantiku so svojou polovičkou.

Zürich síce veľkomesto stále je, ale tieto kúpele sa nachádzajú na jeho kraji, ďaleko od ruchu. Sú len kúsok od hlavných pamiatok, a preto sú ideálne na krátku návštevu popri spoznávaní Zürichu. Do kúpeľov Hürlimannbad sa ľahko dostaneš aj verejnou dopravou, takže môžeš nechať auto pokojne doma.

kupele
zdroj: Aqua Spa Resorts

Tieto impozantné kúpele sú situované na mieste voľakedajšieho starého mestského pivovaru Hürlimann. Tento pivovar podľa informácií na stránkach varil pivo, ktoré by možno položilo aj teba. Bolo skutočne silné a vyrábalo sa so 14-percentným podielom alkoholu.

Kúpele ponúkajú širokú škálu zážitkov, ako aj rozprávkové strešné bazény. Vodu napájajú z lokálnych mestských vodných prameňov.

Za vstupy do týchto kúpeľov zaplatíš o niečo viac. V prípade vstupu pre dospelú osobu si môžeš pripraviť približne 40 eur, v prípade detí od 7 do 14 rokov zaplatíš 20 eur a pri dieťati od 4 do 6 rokov zaplatíš len 12 eur. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Szechenyifurdo, Terme Di Saturnia, Barlangfurdo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá