Na snímke je buchta na pare a cesto.
Na snímke je buchta na pare a cesto.
Na Pare

Slováci si ich ručne robené buchty na pare zamilovali. Je to dedičstvo našich starých mám

  • Pôvodný koncept Buchtáreň chytil nový dych
  • Zoznám sa s projektom Na Pare, ktorý je postavený na pilieroch poctivej ručnej práce
  • Pôvodný koncept Buchtáreň chytil nový dych
  • Zoznám sa s projektom Na Pare, ktorý je postavený na pilieroch poctivej ručnej práce

Buchty na pare či klasické parené knedle, bez ktorých si nemožno predstaviť nie jeden pokrm, sú s väčšinou Slovákov úzko späté. Na obľube týchto výrobkov si postavila biznis partia podnikateľov a nadšencov do gastra.

Spoločne vytvorili značku s názvom Na Pare, ktorá pôsobí pod firmou BIG stravovanie, s. r. o. Na začiatku celého projektu bol Ľuboš Boczek, ktorý vedie výrobňu parených buchiet vo Svätom Jure. V druhom rade je to aj bývalý tím Buchtárne.

„Firma BIG stravovanie, s. r. o., vznikla v roku 2013, avšak už pár rokov predtým sme buchty a knedle vyrábali pre mnohých odberateľov v menších množstvách. Začínali sme a pokračujeme ako rodinná firma, pričom úcta k tradičnej výrobe s láskou je naše motto,“ hovorí Ľuboš Boczek.

„Naša výrobňa a podniková predajňa sa nachádza vo Svätom Jure. Výrobu dodnes neustále skvalitňujeme a zefektívňujeme, vďaka kolektívu našich šikovných zamestnancov a spokojných zákazníkov.“

n1 (1)
zdroj: Na Pare

Dnes sa už môžu pochváliť veľkokapacitnou výrobou viac ako 317-tisíc kusov buchiet a viac ako 252-tisíc kusov knedlí ročne. Tím projektu objasňuje, že najskôr fungovali niekoľko rokov len v B2B svete a až následne urobili testovací koncept Buchtáreň pre B2C.

„Mali sme nejaké skúsenosti a vedeli sme, do čoho ideme. Na základe veľmi dobrých recenzií zo segmentu B2B sme chceli priniesť tie najchutnejšie buchty aj priamo bežným zákazníkom.“

Buchty v street food štýle

Ich doménou je príprava parených buchiet v štýle street foodového predaja, či už v ich prevádzke na Nových Nivách alebo v pojazdnom food trucku.

„Na novootvorenej autobusovej stanici Nivy máme prevádzku, ktorá je skvelou lokalitou pre to, čo robíme. Okrem toho, že sa nachádza v centre mesta, je to aj miestom, kde sa premelie množstvo cestujúcich, či už od nás alebo aj zo zahraničia.“

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá