Slováci si otvorili krematórium pre zvieratá. Spaľovali dokonca tigra, počet klientov im stále rastie

  • V Kráľovej nad Váhom si rozbehli netradičný biznis
  • O ich služby je medzi ľuďmi veľký záujem, no museli sa popasovať aj s mnohými nepríjemnosťami
Na snímke je tím krematória Magnólia.
MAGNÓLIA Krematórium zvierat
  • V Kráľovej nad Váhom si rozbehli netradičný biznis
  • O ich služby je medzi ľuďmi veľký záujem, no museli sa popasovať aj s mnohými nepríjemnosťami

Michaela Wollner a Marián Vydarený sú dvaja skúsení veterinári. Spoločne založili nezvyčajný projekt, ktorým je progresívne krematórium  pre zvieratá.

Pôsobia ako majitelia spoločnosti, avšak celkovú zodpovednosť za prevádzku krematória Magnólia prevzala Alena Sikoraiová:

„V súčasnosti dolaďujeme detaily, ako je zápis v obchodnom registri a podobne. V našej prevádzke je aj niekoľko zamestnancov, aktuálne sme na to štyria.“  

Alena celý život pracovala v administratíve, čo ju priviedlo k tomuto zamestnaniu, bola hlavne láska k zvieratám a priatelia, ktorí jej podsunuli inzerát na prácu v tomto zariadení.

Úspešní podnikatelia a startupisti, na ktorých môžu byť Slováci hrdí

„Ako majiteľ naozaj rôznych domácich miláčikov som sa, samozrejme, za svoj život stretla s ich odchodmi a povedala som si, že tu môžem ponúknuť pomoc na úrovni v tých najťažších chvíľach aj ľuďom mimo môjho okolia.“

Prvé úvahy o založení krematória mali majitelia už v roku 2016. V tom období bolo na Slovensku len málo zvieracích krematórií približne 4 a nič v okolí Nitry.

Keďže pracovali ako veterinári, často videli situáciu, keď majitelia, ktorí by aj mali záujem o kremáciu, museli čakať veľmi dlho na vyzdvihnutie pozostatkov alebo na odovzdanie popola.

Trh si vyžiadal viac prevádzok

Zhodnotili, že trh si žiada viac prevádzok, a tak sa zrodila myšlienka. Následné prišlo na rad hľadanie vhodnej lokality.

Neskutočný kolotoč byrokratických prieťahov spôsobil, že samotné krematórium spustilo prevádzku na prelome rokov 2019 až 2020. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MAGNÓLIA Krematórium zvierat (@magnolia_krematorium_zvierat)

Na počiatku bolo do projektu investovaných viac ako 150-tisíc eur. Značnú časť investície si vyžiadala renovácia budovy, keďže bola v dezolátnom stave. Samotné kremačné zariadenie stálo približne jednu tretinu z celkovej investície.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá