Slováci vyvinuli prelomovú fintech službu. Pri online nákupoch je kľúčová, najmä počas pandémie

  • Dnešné e-shopy musia kráčať s dobou a siahajú po rôznych inováciách ako elektronické riešenia, ktoré nahrádzajú osobné platby počas koronavírusu
  • Platobné brány zefektívňujú a zrýchľujú nákup a vďaka nim sa zvyšuje počet dokončených objednávok
  • Využitie platobných brán sa nemusí zužovať iba na korporátnych klientov, ale aj malých a stredných podnikateľov
karta
visitbratislava / pixabay
  • Dnešné e-shopy musia kráčať s dobou a siahajú po rôznych inováciách ako elektronické riešenia, ktoré nahrádzajú osobné platby počas koronavírusu
  • Platobné brány zefektívňujú a zrýchľujú nákup a vďaka nim sa zvyšuje počet dokončených objednávok
  • Využitie platobných brán sa nemusí zužovať iba na korporátnych klientov, ale aj malých a stredných podnikateľov

O Slovensku je celosvetovo známe, že sa tu nachádzajú špičkoví IT-čkári, programátori, ale aj kvalitné bankovníctvo. Dôkaz toho vidíme aj vo fintech inováciách, ktoré nonstop prinášame do celého sveta. 

Pod fintech patria technologické inovácie aplikované v praxi pri poskytovaní rôznych finančných služieb. Finančné technológie umožňujú skvalitňovanie poskytovaných produktov alebo prinášajú nové inovácie do obchodných modelov. Dobrý príklad fintechu sú platobné brány, ktoré sú využívané v online predaji. A teraz viac, než kedykoľvek predtým.

zdroj: TASR / AP /Elise Amendola

Slováci sa musia prispôsobiť

Pandémia koronavírusu umožnila rásť e-commerce sfére rapídnym tempom. Zákazníci do kamenných prevádzok takmer nechodia a všetky produkty, vrátane potravín, nakupujú cez internet.

Koronavírus však aktuálne nie je jediným spúšťačom online predaju – za rohom sú Vianoce a Black Friday, dve notoricky najsilnejšie obdobia, čo sa týka predaju cez internet. V tomto smere sú tak dôležité aj spoľahlivosť a kapacita – nefunkčný systém by v takomto prípade znamenal stratu tržieb.

„Ten, kto nemá svoj biznis online, práve premýšľa, ako ho tam dostať. Spoločnosti potrebujú čo najlepšie online platby, automatizáciu a banku, do ktorej nebudú musieť chodiť,“ objasňuje zakladateľ startupu Payout Peter Stražovec.

zdroj: Payout

Pre dokončenie platby nákupov v online biznise je dôležité, aby platobné brány boli bezpečné a ponúkali množstvo platobných metód, z ktorých si zákazníci môžu vybrať. Na druhej strane, pre e-shopy je kľúčové, aby boli platobné brány jednoducho implementovateľné cez plugin alebo šikovným programátorom.

Prvotriedna služba vytvorená na Slovensku 

Ambiciózny slovenský startup Payout založený v roku 2016 sa momentálne radí medzi špičku v našej krajine, ktorú využívajú malé, ale aj veľké e-shopy. Ako jediná fintech spoločnosť na Slovensku dostala licenciu na platobné služby v rámci smernice o platobných službách (PSD2) vydávaná Európskym parlamentom a Radou Európskej únie.

Účelom tejto smernice je otvorenie bankového finančného trhu aj pre tretie strany, ako je napríklad fintech, a poskytnúť im prístup do účtov svojich klientov cez svoje aplikačné rozhrania. Platobná brána Payout tak posúva hranice efektivity i zákazníckej starostlivosti a e-commerce podnikateľom dokáže vždy poskytnúť plnohodnotnú podporu.

„Kombinácie bankingu a fintechu prinášajú pre e-commerce rýchlejšie platby, ich plnú automatizáciu a dodatočné finančné produkty ako pôžičky alebo odložené platby. To všetko jednoduchšie a bezpečnejšie pre koncového zákazníka,“ teší sa Jana Hmírová, riaditeľka Payout.

zdroj: Payout

Slováci potrebujú ústretovú a pohotovú službu

Platobné brány sú čoraz častejšie využívané v e-shopoch aj na Slovensku. Brána Payout ponúka malým, ale aj veľkým firmám jednoduchosť a prehľadnosť v ich platbách. Všetky dôležité transakcie majú na jednom mieste v jednom momente.

  • Okamžité transakcie – prístup k financiám ihneď, ako prebehne transakcia medzi zákazníkom a pripísaním peňazí na platobný účet Payout. To znamená, že firmy na peniaze nemusia čakať, ale disponujú nimi ihneď ako v internetbankingu a je zabezpečený plynulejší cash flow
  • Párovanie e-commerce transakcií pre jednoduchšie účtovníctvo – v systéme Payout sa jednotlivé položky automaticky kontrolujú a následne sa exportujú klientskeho účtovníctva nahratím iba jedného súboru. V ňom sa nachádzajú zákazníkove platby cez všetky dostupné kanály
  • Množstvo platobných metód – klienti si pri platbe môžu vybrať z bohatého portfólia platobných metód ako napríklad platby kartou, bankovými tlačidlami, bankovými prevodmi alebo okamžitými platbami

„Ponúkame platobné služby ako komplexný a kompletný produkt – od prístupu do bankových účtov (AIS) v rôznych bankách v reálnom čase, cez bežné platby až po platobný účet. Ten umožní plnú automatizáciu firemných finančných procesov s nadštandardnou úrovňou bezpečnosti a kontroly,“ hovorí riaditeľka Payout.

Platobnú bránu z úspešného startupu Payout využívajú majitelia malých online biznisov, ale aj výkonní členovia stredne veľkých podnikov, ktorí si na platobnom prostredí dávajú záležať. 

V čase koronavírusu prebiehajú predaje online – prečo teda nie všetky služby? Payout sa situácii takisto prispôsobil a každého klienta už dokáže overiť online z pohodlia domova – nie je teda nutné žiadne osobné stretnutie, ktoré prináša stratu času a bezpečnostné riziko.

„Payout je banka ako služba. Služba, ktorá spĺňa ich požiadavky a je prispôsobivá, aby bok po boku s rastom ich vlastného biznisu bola pre nich partnerom pre spracovanie finančných operácií,“ uzatvára Peter Stražovec.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie