Obrúčky robím z meteoritu aj mamutieho zubu, klasika ma nebaví. Podnikať je ľahšie, ak nájdeš dieru na trhu, vraví Matej

  • Firma Blackwood.rings a nápad vyrábať obrúčky vznikol úplnou náhodou
  • Matej tvrdí, že podnikať je ľahšie, ak nájdeme dieru na trhu
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Instagram/blackwood.rings
  • Firma Blackwood.rings a nápad vyrábať obrúčky vznikol úplnou náhodou
  • Matej tvrdí, že podnikať je ľahšie, ak nájdeme dieru na trhu

Matej sa po dokončení strednej školy rozhodol odlíšiť od davu. Zdrojom jeho príjmu bola práca fotografa a kameramana, ktorej sa občasne venuje aj doposiaľ.

Aktuálne však väčšinu svojej pozornosti venuje výrobe obrúčok, ktoré si získavajú čoraz väčšiu obľubu. K spomínanej práci sa však dostal úplnou náhodou.

No a ako unikátny produkt vzniká? „Základ je vždy drevo. Do drážky, ktorá sa v obrúčke nachádza, potom podobné veci vkladám. Viem vyhovieť požiadavkám zákazníkov. Ak si niekto želá mať tam vsadené lúčne kvety, budú to kvety,“ vysvetľuje v rozhovore.

Tiež nám prezradil, ako dlho vydržia jeho drevené prstene. Odpoveď ťa zrejme zaskočí. „Ak sa o ne človek stará, sú nezničiteľné. Ak sa poškodí lak, je nutné nám ich poslať na prelakovanie. Ideálne je prísť s ňou raz za rok. Preventívne. V prípade, že o ňu človek dbá podobným spôsobom, nemá obmedzenú životnosť,“ hovorí v rozhovore pre Startitup.

  • Ako ovplyvnila pandémia trh s obrúčkami
  • Z akých materiálov je možné obrúčky vyrobiť
  • Koľko stojí prsteň z meteoritu či mamutieho zubu

Kedy sa zrodil nápad drevených obrúčok?

Niekoľko rokov dozadu a úplne náhodne. Priateľke som totiž chcel dať nejaký malý darček. Napadol mi drevený prsteň. Sadol som si za počítač a začal som pozerať videá o tom, ako sa podobná vec vyrába. Nikdy predtým som totiž nič podobné neskúšal a naučil som sa to iba prostredníctvom videí. Veľmi sa mi to páčilo. Povedal som si teda, že si objednám sústruh a idem do toho. Potom už to išlo samé.

Ak si porovnáš počet objednávok vtedy a teraz, je medzi tým citeľný rozdiel?

Prvý rok som si na tom nezarobil skoro nič. Predával som totiž prstene za 10 € prostredníctvom SAShE. Možno teda povedať, že som ich ponúkal iba ako jednoduché doplnky a to sa moc neuchytilo. Musím však uznať, že moje prvé výtvory nevyzerali príliš dobre. Až potom som si povedal, že skúsim vyrábať svadobné obrúčky. S podobným nápadom sa biznis rozbehol o niečo rýchlejšie. Aktuálne zas situáciu trochu skomplikovala korona.

Aký vplyv má teda pandémia na oblasť, v ktorej podnikáš? Predsa len, mnoho svadieb museli ľudia zrušiť.

Prvá vlna bola kritickejšia. Ľudia boli vystrašení a nemal som skoro žiadne objednávky. Potom sa to zlepšilo a začali nejaké prichádzať. Je však nutné dodať, že nie v rovnakom množstve ako predtým. Obrúčky, ktoré aktuálne vyrábam, súvisia skôr s objednávkami, ktoré pripravujem na budúci rok. Ozývajú sa však aj takí, ktorí budú mať malinký obrad.

Koľko trvá výroba jednej obrúčky a aký proces sa za ňou skrýva?

Ťažko povedať. Všetko totiž závisí od zvoleného modelu. Zo začiatku mi výroba jednej obrúčky trvala viac ako dva dni. Teraz už, samozrejme, proces trvá omnoho kratšie. Je nutné najskôr zmerať veľkosť. Ľudia tak môžu spraviť buď u nás, alebo v zlatníctve, ak sú zďaleka. Na základe rozmerov si následne spravia objednávku, vyberú model a rozhodnú sa, či si želajú aj gravírovanie.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá