Slovenka Kristína lietala pre dubajskú kráľovskú rodinu: Žili sme v zlatej bubline

  • Kristína už 9 rokov žije v Dubaji, kde momentálne predáva nehnuteľnosti
  • Jej životopis by sme jej mohli závidieť
  • Má skúsenosti, o akých sa ti ani nesníva
kristína skalická
Kristína Skalická, Instagram/Kristina.Skalicka
  • Kristína už 9 rokov žije v Dubaji, kde momentálne predáva nehnuteľnosti
  • Jej životopis by sme jej mohli závidieť
  • Má skúsenosti, o akých sa ti ani nesníva

Slovenka Kristína Skalická sa môže pochváliť takým životopisom, aký by jej mnohí z nás závideli. Hneď po škole začala lietať pre jednu z najznámejších aeroliniek, lietala pre dubajskú kráľovskú rodinu a po tom, čo išla do „letuškovského“ dôchodku, sa pustila do predaja realít v Dubaji, ktorému sa venuje už takmer 3 roky.

  • Ako sa ku kráľovskej rodine dostala
  • Ako by rodinu opísala
  • Aké benefity v známej aerolinke mala
  • Či sa aktuálne stretáva aj so Slovákmi

Ako si sa dostala k lietaniu pre dubajskú kráľovskú rodinu?

Dokopy som pre Emirates lietala 4 roky. V rámci spoločnosti však majú letušky, ktoré majú dobrú dochádzku a hodnotenia, nárok na účasť na eventoch, ktoré Emirates organizuje po svete. V tomto prípade som nespĺňala výšku. Druhou možnosťou bola táto kráľovská rodina.

Všetky letušky, ktoré dosahovali určité hodnotenie a mali záujem o trochu inú skúsenosť, mohli ísť na interview. Spomedzi 20 000 letušiek z Emirates crew vybrali iba 60 z nás.

U mňa to prišlo po tých 4 rokoch, avšak človek tam môže nastúpiť na začiatku iba na polovičný úväzok. Moje víza teda stále boli u Emirates a oni si ako keby požičiavali tie cabin crew na 2 mesiace. 2 mesiace som teda lietala pre kráľovskú rodinu a mesiac opäť v Emirates a tak dookola. Aby si človek udržal tú licenciu, každých 6 mesiacov musel absolvovať let na určitom type lietadla. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dubai Luxury Property (@kristina.skalicka)

Ako by si kráľovskú rodinu opísala?

Bohužiaľ, do nejakých detailov zachádzať nemôžem, lebo nám dali podpísať veľmi veľa papierov pred tým, než sme s nimi prišli do styku. Určite by som ich však opísala ako veľmi slušných, veľmi normálnych ľudí. Bolo zaujímavé vidieť, ako ľudia v rámci kráľovskej rodiny žijú, ako jedia, kam cestujú a podobné veci. Myslím si, že oni to brali inak.

My sme akoby žili ich život. Ten vzťah nebol taký ako v komerčných aerolinkách, kde sa s nami pasažieri už nikdy nestretli. Tu sa tí ľudia opakovali a oni si vážili, že žijeme ich život a sme k dispozícii stále, keď oni chcú. K zamestnancom, ktorých si oni vozili do rôznych destinácií, sa správali veľmi pekne.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dubai Luxury Property (@kristina.skalicka)

Prezradíš nám, ako vyzeral tvoj plat?

Platy od Emirates a kráľovskej rodiny sa vôbec nedajú porovnávať. Je to tým, že lety pre rodinu neboli nejak stanovené, pričom v Emirates bol rozvrh daný na mesiac. Človek tak vedel, koľko hodín mesačne nalieta.

Pri tomto inom štýle „letuškovania“ som mala mesiac, kedy som si zarobila oveľa viac ako v Emirates, no mala som aj mesiac, kedy som mala možno iba jeden let. Záleží na ich pláne, či ide o mesiac, kedy cestujú veľa, alebo o mesiac, kedy sú skôr v Dubaji. 

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá